Gorzowska Stal zakończyła zmagania ligowe sezonu 2013 na piątej pozycji. Podopiecznym Piotra Palucha nie udało się awansować do fazy play-off rozgrywek Enea Ekstraligi, nie oznacza to jednak, iż w minionym sezonie brakowało osiągnieć „żółto-niebieskich”. Stalowcy wywalczyli cztery medale Mistrzostw Polski oraz cztery krążki w walce o europejski i światowy czempionat.

 

– W bieżącym sezonie zawodnicy Stali Gorzów zdobyli najwięcej medali spośród wszystkich drużyn Ekstraligowych co na pewno cieszy Zarząd oraz kibiców. W szczególności motywują osiągnięcia juniorów w zawodach drużynowych, gdzie prym wiódł Adrian Cyfer, jak i w zawodach indywidualnych, w których brylował Bartosza Zmarzlik – powiedział Piotr Paluch.

 

– Jeżeli chodzi o rozgrywki seniorskie Krzysztof Kasprzak zdobył tytuł wicemistrza Polski oraz srebro wraz z Bartoszem Zmarzlikiem w Mistrzostwach Polski Par Klubowych, które odbywały się w Gorzowie. Należy również podkreślić, że zawodnicy gorzowskiej drużyny byli reprezentantami swoich krajów w zawodach rangi Mistrzostw Świata oraz Europy: Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik oraz Niels Kristain Iversen, gdzie walnie przyczynili się do zdobycia medali dla swoich reprezentacji. Co z pewnością cieszy – dodał szkoleniowiec żółto-niebieskich.

– Natomiast spośród obcokrajowców, którzy reprezentowali barwy Gorzowskiej Stali w zakończonym sezonie należy podkreślić wspaniałą i bardzo dobrą jazdę Nielsa Kristiana Iversena, który przypieczętował ten jakże udany sezon zdobyciem Drugiego Wicemistrza Świata seniorów – zakończył trener Stali.

Mimo braku medalu w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski, Klub Sportowy Stal Gorzów może pochwalić się następującymi osiągnięciami w sezonie 2013: 
– IMP –  srebro Krzysztof Kasprzak
– MIMP – brąz Bartosz Zmarzlik
– MPPK –  srebro – (Kasprzak, Zmarzlik, Cyfer)
– MDMP – złoto (Cyfer, Zmarzlik, Cyran, Kaczmarek, Walasek)
– SK – 2 miejsce Bartosz Zmarzlik, 6 miejsce Adrian Cyfer

– BK – 2 miejsce Bartosz Zmarzlik, 6 miejsce Adrian Cyfer
– Liga Juniorów – 2 miejsce (Cyfer, Cyran, Kaczmarek, Walasek)
– IMŚ GP Klasyfikacja  – brąz Niels K. Iversen, 10 miejsce Krzysztof Kasprzak
– DMŚ – złoto – (Kasprzak)
– DMŚ Juniorów – srebro Bartosz Zmarzlik
– DME Juniorów  – złoto Bartosz Zmarzlik

 

Udostępnij