Od niedawna działa Platforma Komunikacyjna Enea Ekstraligi, która skupia wszystkich prezesów ekstraligowych klubów w Polsce.

 

Pierwsze spotkanie Platformy Komunikacyjnej miało miejsce pod koniec października w Lesznie. Kolejne odbyło się w listopadzie w Gdańsku. – Kilku wspólników i zarząd Ekstraligi uznało, że jest duży problem ze zrozumieniem wspólnego dobra, jakim jest nasza dyscyplina. Kluby powinny działać w swoim interesie, ale również w interesie dyscypliny. Nasza Platforma ma więc służyć komunikacji ogólnobiznesowej pomiędzy Ekstraligą a klubami – tłumaczy Wojciech Stępniewski, prezes Enea Ekstraligi.

 

Według zamysłu, szefowie najlepszych klubów żużlowych w Polsce będą spotykać się średnio co trzy tygodnie, za każdym razem w innym ośrodku żużlowym. Pod koniec każdego spotkania będzie wyznaczany gospodarz kolejnego.

 

– Im silniejsza liga, tym silniejsze kluby. Dlatego atmosfera podczas naszych spotkań jest budująca. Wielu prezesów mówi wprost, że działania Platformy i wspólne kompromisy zrobią dla Ekstraligi więcej, niż sześć lat zgromadzeń wspólników, które przebiegały najczęściej w burzliwej atmosferze – dodaje Stępniewski.

 

Kolejne spotkanie Platformy Komunikacyjnej odbędzie się 11 grudnia w Częstochowie.   

Udostępnij