Kibice Stali Gorzów za pośrednictwem ich Stowarzyszenia włączają się po raz trzeci do akcji Stowarzyszenia Wiosna „Szlachetna Paczka”.

 

„Jesteśmy w tym roku szczególnie zdeterminowani, ponieważ rodzina, którą wybraliśmy ma bardzo trudną sytuację materialną, a dodatku w ostatnim czasie zdarzyła się tragedia, która tę sytuację pogłębiła. Ponadto młodzi członkowie tej rodziny są związani z żółto–niebieskim duchem tego miasta. Gdy mieli możliwości finansowe kibicowali Stali Gorzów” – przekonuje Stowarzyszenie kibiców Stali Gorzów – Stalowcy.

 

„Zapraszamy wszystkich kibiców Stali Gorzów do włączenia się do akcji. W sklepiku klubowym w „Askanie” oraz „Perełce” będą znajdować się pojemniki, do których będziemy mogli wrzucać odpowiednie artykuły. W tym roku chcielibyśmy skupić się na jakości, a nie ilości. Zależy nam na takich produktach jak: produkty żywnościowe długoterminowe (jedzenie w puszkach), produkty marynowane, słodycze, drogeria, produkty czystości, artykuły szkolne, pomoce naukowe, zabawki, gry komputerowe, czy książki edukacyjne dla maluchów. Akcja zbiórki potrwa do 15.12.13, następnie dary zostaną przekazane rodzinie za pośrednictwem koordynatorów akcji.

 

Nie przechodźmy obojętnie obok naszej inicjatywy! Przy niewielkim nakładzie pracy możemy uzbierać dużo produktów i pomóc przeżyć godnie święta tej rodzinie. Dodatkowym, mobilizującym faktem jest sytuacja, że osoby sympatyzujące z naszym klubem znalazły się w takiej sytuacji i tym bardziej jesteśmy zobligowani do pomocy. Nie raz pokazaliśmy, że ludzkie nieszczęście nie jest nam obojętne i potrafimy pomóc drugiemu człowiekowi. Niech podobnie będzie i tym razem. Wybrana rodzina na pewno bardzo liczy na Waszą pomoc. Członkowie tej rodziny, to osoby bardzo skromne i ciężko było im powiedzieć jakie mają szczególne marzenia, ale na pewno chcieliby dostać tradycyjne prezenty pod choinkę. Jedna z dziewczyn jest zainteresowana medycyną, więc medyczna literatura byłaby ogromnym wsparciem, inni członkowie rodziny chcieliby otrzymać zabawki, gry planszowe czy ciepłą czapkę z szalikiem na zimę.

 

W związku z tragedią, jakiej doświadczyła rodzina z Deszczna, dary dla obu rodzin zbierane są w tych samych punktach.” – informuje Stowarzyszenie.

Udostępnij