Prezes gorzowskiej Stali Ireneusz Maciej Zmora opowiada w wywiadzie z portalem www.stalgorzow.pl o idei powołania Grupy Zakupowej Stal Gorzów”.

 

www.stalgorzow.pl: – Panie prezesie, w jaki sposób doszło do powołania Grupy Zakupowej Stali?

 

Ireneusz Maciej Zmora: – Grupa Zakupowa „Stal Gorzów” powołana do życia została z inicjatywy Zarządu Klubu Sportowego Stal Gorzów. Początkowo powstawała ona jako wartość dodana dla członków Business Speedway Club’u za ich finansowe wsparcie względem klubu. W późniejszym okresie Grupa Zakupowa rozszerzyła swoje pole działania o firmy, które nie należą do Business Speedway Club, jednak których wolumen znacząco wpływa na ceny towarów i usług w grupie.

 

Na świecie wciąż mówi się o ogólnoświatowym kryzysie. To dobra chwila na tworzenie takiej grupy?

 

– To nie był dobry okres dla tworzenia grupy zakupowej energii elektrycznej, ponieważ w mijającym roku ceny energii znacząco zmalały w porównaniu do roku 2012. Jednak najważniejszą myślą, która nam przyświecała było utworzenie grupy – wykonanie tego pierwszego kroku. I udało się. Dzięki temu zyskaliśmy doświadczenie i co najważniejsze daliśmy dowód niezdecydowanym, że Stal Gorzów potrafi również działać na trudnym rynku energii elektrycznej. Tworzenie grup zakupowych jest naturalną koleją rzeczy. Dzięki temu jesteśmy w stanie wynegocjować lepszą cenę, niż każdy z uczestników grupy z osobna. A Klub Sportowy Stal Gorzów posiadając liczne kontakty biznesowe stał się świetnym kandydatem do budowania grup zakupowych nie tylko na terenie województwa lubuskiego czy zachodniej Polski, ale z terenu całego kraju. Ponieważ przy tego rodzaju przedsięwzięciach nie ma znaczenia lokalizacja firmy, która chce płacić mniej za energię elektryczną. Ponadto powołaliśmy odrębną komórkę w klubie, która nieustannie pracuje nad rozwojem Grupy.

 

Co gorzowski klub chciał osiągnąć, powołując Grupę Zakupową?

 

– Grupie Zakupowej przyświecają dwa cele. Po pierwsze jest ona odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby przedsiębiorców, których stałą troską jest poszukiwanie możliwości obniżenia kosztów swojej działalności. Po drugie – w sytuacji stałego niedoboru środków na pokrycie kosztów sportu żużlowego, Zarząd chce pozyskać dodatkowe źródła przychodu z tytułu pośrednictwa w handlu towarami i usługami, takimi jak energia elektryczna, paliwo, gaz itp.

 

Jakie korzyści osiągnie firma, która wstąpi do naszej Grupy Zakupowej?

 

– Korzyść z przynależności do Grupy Zakupowej jest bardzo prosta – oszczędność polegająca na możliwości zakupu energii po niższej cenie. W tym roku było to nawet w niektórych przypadkach nawet 30 procent. Warte podkreślenia jest też to, że uczestnictwo w Grupie jest darmowe.

 

Udostępnij