Rasmus Jensen jest kolejnym zawodnikiem, który zasili skład gorzowskiej Stali w sezonie 2014. Choć ostatnim transferem miał być Piotr Świderski, włodarze żółto-niebieskich zadecydowali o zakontraktowaniu jeszcze jednego zawodnika.

 

Rasmus ma 20 lat. Jak tłumaczą sternicy Stali, to młody gniewny Duńczyk, reprezentujący już w swojej kategorii wiekowej barwy kraju. W zeszłym roku zdobył srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów do lat dziewiętnastu. Debiutował również w Indywidualnych Mistrzostwach Europy, gdzie zajął 7. miejsce.

 

– Jensen zwrócił naszą uwagę już w zeszłym sezonie, gdy mieliśmy problemy kadrowe. Szukaliśmy w okienku zawodnika, który mógłby zastąpić Nermarka lub Sundstroema. Padło na Rasmusa, który przyjechał do Gorzowa i bardzo fajnie się zaprezentował. Było widać, że nasz tor nie sprawia mu trudności, jednak zdecydowaliśmy, że z podpisaniem kontraktu jeszcze poczekamy. Sytuacja dojrzała, Rasmus jest z nami. Kontrakt podpisaliśmy na rok, i nie jest to kontrakt warszawski. Jeśli zawodnik zaprezentuje się w składzie Stali, będzie to jego debiut w naszej lidze – poinformował prezes żółto-niebieskich Ireneusz Maciej Zmora.

 

Nowemu nabytkowi będzie z pewnością ciężko wywalczyć miejsce w podstawowym składzie, ale czy gorzowska publiczność będzie mogła zobaczyć Duńczyka w meczach sparingowych? – Zależy to od tego, jak poukłada się kalendarz ligi. Oczywiście będziemy chcieli, aby wszyscy zawodnicy mieli możliwość pokazania się gorzowskiej publiczności – zakończył prezes Zmora.

Udostępnij