Klub Sportowy Stal Gorzów wspiera Pierwszy Gorzowski Bieg Gwiazdkowy, który już w sobotę odbędzie się w parku im. Mikołaja Kopernika. Uczestnicy będą musieli pokonać dystans 5 kilometrów.

 

Organizatorem biegu jest Piotr Wilczewski, wspólnie z Lubuską Fabryką Młodych Społeczników. Bieg Gwiazdkowy wystartuje w sobotę o godzinie 11, a jego trasę zaplanowano w parku Kopernika. Dochód z pakietów startowych w całości przeznaczony będzie na Gorzowski Dom Dziecka przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

 

– Chcieliśmy zrobić coś dobrego dla innych osób i uznaliśmy, że słusznym celem będzie zbiórka pieniędzy dla Gorzowskiego Domu Dziecka. Fundusze, jakie uda nam się zebrać przeznaczone zostaną na wakacje dla dzieci – mówi Piotr Wilczewski.

 

Do szczytnej akcji postanowił przyłączyć się również Klub Sportowy Stal Gorzów. W biegu wezmą udział młodzi zawodnicy żółto-niebieskich i trener Piotr Paluch. Ponadto, jedną z nagród dla uczestników biegu będzie karnet ufundowany przez klub.

 

Jak szacują organizatorzy, w sobotnim biegu może wziąć udział nawet 100 osób. W przyszłym roku, jeszcze przed wakacjami, organizatorzy pragną zorganizować jeszcze dwa biegi. Dochód z tych wydarzeń również zasilić ma konto Domu Dziecka w Gorzowie.

 

Wciąż można zapisywać się na listę uczestników. Więcej szczegółów na profilu Facebook wydarzenia – link.

Udostępnij