Już w najbliższą niedzielę kolejny, 22. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Klub Sportowy Stal Gorzów weźmie aktywny udział w głównych obchodach finału, które odbędą się w centrum handlowym Nova Park.

 

Stalowcy w galerii Nova Park rozstawią swoje miasteczko, tuż przy wejściu do budynku od strony dominanty i Mostu Staromiejskiego. Na miejscu pojawią się działacze, zawodnicy i trener gorzowskiej drużyny. Będzie możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia. Dodatkowo, prezes Ireneusz Maciej Zmora, szkoleniowiec Piotr Paluch oraz Bartosz Zmarzlik z Adrianem Cyferem wcielą się w rolę wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczymy, że ich puszki wypełnią się w całości.

 

Ponadto nadwarciański klub przygotował cenne fanty na licytację, która rozpocznie się na głównej scenie obok galerii o godzinie 19:30. Wylicytować będzie można m.in. plastron Tomasza Golloba z Grand Prix w kolorze białym, oraz kevlar Nicki’ego Pedersena z 2010 roku, w którym startował w barwach Stali.

 

– Zapraszamy serdecznie na kolejny finał WOŚP. Od rana przewidzianych jest wiele atrakcji. W Nova Park będzie można np. zbadać słuch, zapisać się jako dawca szpiku, nauczyć się pierwszej pomocy czy skosztować pysznego jedzenia. Swój sprzęt zaprezentują strażacy, policjanci i żołnierze. Będzie też symulacja wypadku drogowego i mnóstwo innych ciekawych inicjatyw – mówi Krzysztof Świderski, szef sztabu WOŚP Lubuskiego Centrum Wolontariatu.

Udostępnij