Dziś na naszej stronie internetowej Kibice po raz kolejny mają możliwość zapoznania się z indywidualnym tokiem przygotowań do sezonu zawodników macierzystej drużyny. Tym razem opowiada o nich Niels Kristian Iversen.

– Moje fizyczne przygotowania do sezonu idą w dobrym kierunku. Od dwóch miesięcy ćwiczę około dziesięciu godzin w tygodniu. Nauczyłem się kilku nowych technik treningu od mojego trenera, z którym współpracuję już kilka lat. Bazujemy na zwiększeniu siły, giętkości ciała oraz poprawie kondycji fizycznej – treningi cardio o dużej intensywności – opowiedział na wstępie brązowy medalista Grand Prix 2013.

PUK podkreśla, iż zajęcia są różnorodne i czasami odbywają się poza klubem fitness: – Stosuję rozmaite cykle treningowe na siłowni, takie jak bieganie, jazda na rowerze z zastosowaniem interwałów czy też zajęcia crossfit. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, odbywam także treningi na motocrossie lub rowerze górskim.

Jak widać szlifowanie formy u Duńczyka trwa w najlepsze i o kondycję Nielsa powinniśmy być spokojni. Co z motocyklami? – Prawie gotowe. Te, których używam na Wyspach Brytyjskich, są nawet przygotowane do ścigania  i  znajdują się już w Anglii. Kiedy tylko nastaną odpowiednie warunki atmosferyczne, wyjadę na tor. Finalizowane są kwestie sprzętowe motocykli stosowanych w kontynentalnej części Europy. W ostatni weekend lutego wybieram się wspólnie z żużlową reprezentacją Danii na wiosenne zgrupowanie we Francji. Na tę okazję będę miał przygotowane do sprawdzenia silniki z nowymi rozwiązaniami technicznymi. Nie mogę się już doczekać pierwszych jazd – zakończył zagraniczny lider Stali Gorzów.

Udostępnij