Pod koniec tego tygodnia ekipa Stali Gorzów wyruszy do Karpacza na zgrupowanie drużyny. Swój udział zapowiedzieli wszyscy reprezentanci żółto-niebieskich. Trener Piotr Paluch zdradził portalowi www.stalgorzow.pl jak będzie wyglądać zgrupowanie i m.in. jak wyglądają przygotowania naszych żużlowców do sezonu.

 

www.stalgorzow.pl: W niedzielę rozpoczyna się zgrupowanie zawodników Stali w Karpaczu. Jak będzie ono wyglądało i kto się na nim pojawi?

 

Piotr Paluch: – W obozie będzie uczestniczyć cała drużyna. Przebywać będziemy w Hotelu Artus. Przede wszystkim jest to obóz integracyjny, będziemy też ćwiczyć na sali, grać w squasha, zjeżdżać na nartach. Ponadto przewidziano działania marketingowe. Po obozie przewidziane są kolejne treningi na gorzowskim owalu. Pierwsze, jeśli pogoda pozwoli, odbędą się w tym tygodniu – 6 i 7 marca.

 

Tor cały czas jest przygotowywany do sezonu, jakie prace się na nim obecnie odbywają?

 

– Przede wszystkim jest suszony. Pierwszy łuk jest zacieniony i nie schnie tak jak trzeba, ale myślę, że do czwartku toromistrz Jarosław Gała zadba o to, by te treningi odbyły się bezpiecznie.

 

Jak wyglądają przygotowania naszych zawodników do sezonu?

 

– Większość zawodników odbyła już pierwsze jazdy po zimowej przerwie. Juniorzy jeździli w Pile, Świderski w Rawiczu, Kasprzak będzie jeździł w Rawiczu i Ostrowie, Matej Zagar w Słowenii, Iversen w Anglii i Danii, a Linus w Szwecji.

 

Czy sparingi odbędą się we wcześniej zapowiedzianych terminach?

 

Daty ustalone wcześniej cały czas obowiązują. 21 marca przyjedzie do nas Włókniarz, 23 marca my pojedziemy do Częstochowy. Z Falubazem u siebie jedziemy 28 marca, dzień później sparing w Zielonej Górze. Dwa ostatnie mecze sparingowe to 5 kwietnia i Toruń na wyjeździe oraz 6 kwietnia z „Aniołami” u siebie.

Udostępnij