Nadszedł czas na finalny artykuł z cyklu “Rywale Stali”.  Ostatnim opisywanym zespołem będzie jednocześnie zespół w poprzednich rozgrywkach najlepszy: Drużynowy Mistrz Polski – Falubaz Zielona Góra. Nikt nie zaprzeczy, że zielonogórzanie mogą zaliczyć ubiegły sezon do udanych – choć to Unibax Toruń był stawiany w roli zdecydowanego faworyta, to Falubaz zdołał zdobyć złoty medal. Co prawda finał odbył się w dość kontrowersyjnych okolicznościach, nie można jednak stwierdzić, że ekipa z Zielonej Góry na ów medal nie zasłużyła. Po bardzo udanej rundzie zasadniczej, równie wysoką formę zaprezentowali w półfinale z Unią Tarnów, co dało im awans do upragnionego finału, a następnie siódme w historii klubu mistrzostwo Polski.

 

W składzie zielonogórskiego zespołu przed nadchodzącym sezonem nie nastąpiły zbyt radykalne zmiany. Podążając za zasadą, że mistrzowskiego składu się nie zmienia, włodarze klubu postawili na zaprawionych w bojach liderów – Jarosława Hampela, Andreasa Jonssona i Piotra Protasiewicza, w drużynie pozostał także Krzysztof Jabłoński, Mikkel B. Jensen. Barw klubowych nie zmienił również Patryk Dudek, jednak nie będzie on występował już na pozycji juniora – z racji wieku będzie startował z pozycji seniorskiej. Ponadto kadra trenerska zrezygnowała z usług Jonasa Davidssona, spisującego się coraz słabiej z sezonu na sezon, zastępując go rewelacją poprzednich rozgrywek – Aleksandrem Loktajewem. Ukraiński żużlowiec solidnie punktował dla bydgoskiej Polonii, znajdując się tam na wypożyczeniu z Falubazu, ale nie uchroniło to bydgoszczan od spadku do I ligi. Gdy więc o powrót Loktajewa poprosił Mistrz Polski, ten nie wahał się ani chwili i zgodził się reprezentować żółto-biało-zielone barwy.

 

Największe problemy Falubaz wydaje się mieć na pozycji juniorskiej. Wcześniej prym wśród młodzików wiódł Patryk Dudek, jednak skoro skończył 21 lat, należy poszukać mu godnego zastępcy. Najprawdopodobniej o miejsce w składzie będzie rywalizowała trójka składająca się z Kamila Adamczewskiego, Adama Strzelca i Alexa Zgardzińskiego. “Na papierze” skład Falubazu jest wyrównany – trudno znaleźć słabe ogniwo. Formę poszczególnych żużlowców zweryfikuje jednak sezon.

 

Podsumowując ich zimowe poczynania, zielonogórzanie zdecydowanie nie osiedli na laurach – bez zbędnych szaleństw w oknie transferowym wzmocnili i tak silny już skład. Nikt w klubie nie ukrywa, że celem jest obrona mistrzowskiego tytułu. Rywale z pewnością nie odpuszczą, a nawet postarają się postawić Falubazowi jeszcze większy opór, w imię zasady “bij mistrza”. Czy ekipa z Zielonej Góry zdoła pokonać przeciwników i utrzymać się na mistrzowskiej pozycji? Przekonamy się już niedługo!

 

 

Seniorzy:

Patryk Dudek

Jarosław Hampel

Krzysztof Jabłoński

Mikkel B. Jensen

Andreas Jonsson

Aleksandr Loktajew

Piotr Protasiewicz

 

 

Juniorzy:

Kamil Adamczewski

Bartosz Kibała

Kamil Merena

Arkadiusz Potoniec

Adam Strzelec

Klaudia Szmaj

Alex Zgardziński

Udostępnij