Wczoraj w Międzyrzeczu Stal Gorzów wystartowała z nowym projektem pod nazwą Kluby Kibica. Tym samym swoją działalność oficjalnie rozpoczęła pierwsza z grup – Klub Kibica Międzyrzecz.

 

Kluby Kibica to najnowszy projekt gorzowskiej Stali. – W założeniu chodzi o to, by budować silne plemię” fanów Stali poza Gorzowem. Zdajemy sobie sprawę, że Stal to klub nie tylko miasta Gorzowa, ale i całego regionu. Dlatego też chcemy aktywizować kibiców z ościennych miejscowości i stwarzać im pewne korzyści za liczne przybywanie na stadion przy Śląskiej – mówi Filip Praski, koordynator projektu Kluby Kibica.

 

Kluby Kibica muszą liczyć co najmniej 10 osób, górna granica nie jest narzucona. Każda z grup posiada swojego lidera odpowiedzialnego za kontakty z pracownikami klubu. Uczestnikiem grupy może być każdy, kto ukończył 13. rok życia. Osoby między 13. a 18. rokiem życia muszą jednak przedstawić pisemną zgodę rodziców/opiekunów. Liczebność grupy udowadniana jest dzięki listom imiennym, które sporządza tzw. lider – osoba będąca łącznikiem pomiędzy Stalą i danym Klubem Kibica.

 

Klub Kibica ma możliwość wykupywania grupowych biletów w jednym sektorze po promocyjnej cenie – im więcej osób w danej grupie, tym większy rabat. Dodatkowo Klub Kibica otrzymuje prawo pierwokupu karnetów i biletów na mecze drużyny rozgrywane na własnym stadionie. Stal może produkować danej grupie gadżety z nazwą Klubu Kibica, a także organizować w danej miejscowości spotkania zawodników/trenera/kierownika drużyny z okolicznymi fanami i członkami danej grupy. Do takiego spotkania doszło właśnie wczoraj w Międzyrzeczu.

 

W Hotelu Tequila członkowie pierwszego Klubu Kibica z Międzyrzecza oraz niezrzeszeni fani speedway’a spotkali się z trenerem Stali Piotrem Paluchem i juniorem Adrianem Cyferem. We wczorajszym spotkaniu udział wzięło ponad 30. osób. Szkoleniowiec i nasz zawodnik opowiedzieli o przygotowaniach do sezonu, atmosferze w drużynie, celach Stali i pierwszych sparingach. Nasi przedstawiciele odpowiadali też na szereg pytań od publiczności, a na koniec podpisywali autografy i wykonywali pamiątkowe zdjęcia. Dla wielu kibiców była to pierwsza okazja, by zetknąć się z trenerem i żużlowcem twarzą w twarz.

 

Spotkanie otworzyła jednak część związana z Klubami Kibica. Arkadiusz Zaremba, lider Klubu Kibica Międzyrzecz opowiadał o powstaniu prowadzonej przez siebie grupy. – Pierwszy Klub Kibica postanowiliśmy powołać na bazie nie tyle miasta, co powiatu. Klub Kibica Międzyrzecz skupia wieloletnich kibiców Stali z Międzyrzecza, Skwierzyny, Bledzewa czy Wyszanowa. W tej chwili jest nas 17 osób, ale liczymy, że grupa będzie się powiększać i że będziemy widoczni na stadionie im. Edwarda Jancarza. Chcemy przyłączać się do dopingu prowadzonego na stadionie i przyczyniać się do świetnej atmosfery na meczach. Zapraszamy do sektora 8, tam jest nasze miejsce – powiedział lider Klubu Kibica Międzyrzecz.

 

Klub Sportowy Stal Gorzów zachęca kibiców z ościennych miejscowości, by jednoczyli się i tworzyli zorganizowane grupy. Wszelkie pytania i konkretne propozycje utworzenia Klubów Kibica kierujcie pod adres mailowy: f.praski@stalgorzow.pl. Stworzenie Klubu Kibica to przede wszystkim szereg przywilejów i przyczynianie się do wspaniałej atmosfery przy Śląskiej. Sezon tuż, tuż, warto mieć to na uwadze.

 

Osoby pragnące dołączyć do Klubu Kibica Międzyrzecz proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 535 303 148.

Udostępnij