Już we wtorek Rafał Karczmarz przystąpi do egzaminu na licencję żużlową. Trener Stali Gorzów Piotr Paluch przyznaje, że Siwy” ma przysłowiowe „papiery na jazdę”.

 

Rafał Karczmarz to wychowanek szkółki GUKS Speedway Wawrów. Młody zawodnik w tym roku przeniósł się już na duży tor i rozpoczyna przygodę z dorosłym speedway’em. – Do tej pory mieszałem jazdę na mini-żużlu i normalnym torze, ale od tego roku przeniosłem się na duży tor. 8 kwietnia mam jechać egzamin na licencję, właśnie szykuję pod tym kątem sprzęt – powiedział dziś redakcji www.stalgorzow.pl Rafał.

 

Jak przyznaje, na razie nie myśli zbyt dużo o egzaminie, bo nie chce się tym stresować. Zawodnik snuje już jednak plany związane z dalszą częścią sezonu: – Jeśli trener pozwoli, to w tym roku po zdaniu licencji chcę startować w zawodach młodzieżowych, będę uczył się tam rywalizacji we czterech. Teraz mam 15 lat, gdy otrzymam licencję i będę miał 16 lat może uda mi się osiągnąć coś w pierwszej drużynie Stali. Swoją przyszłość wiążę z tym klubem, tutaj się wychowałem i tutaj chcę jeździć.

 

Szkoleniowiec żółto-niebieskich mówi wprost: – Rafał ma papiery na jazdę, fajnie prowadzi motor, ale przed nim dużo pracy. Musi wykazywać zaangażowanie, dużo myśleć na torze, a motor musi się go słuchać. Na razie ma 15 lat, jest drobnej budowy, gdy zmężnieje, jego dyspozycja na torze powinna być jeszcze lepsza. 

 

Trener Paluch już zapowiedział, że jeśli Rafał pomyślnie przejdzie wtorkowy egzamin na licencję „Ż”,  w tym roku zobaczymy go w zawodach młodzieżowych w barwach Stali.

Udostępnij