Za nami kolejny mecz Elite League, w którym Swindon Robins pokonali Belle Vue Aces.

Gospodarze od pierwszego biegu wysoko postawili poprzeczkę, pewnie pokonując gości 5:1. Stopniowo powiększali swoją przewagę, a w biegu piątym prowadzili już 20:10. W kolejnym wyścigu Craig Cook przekroczył limit dwóch minut i w związku z tym został cofnięty o 15 metrów. Brytyjczyk nie zdołał odrobić strat i dojechał do mety jako ostatni. ,,Rudziki” utrzymywały 10-punktową przewagę. Biegi dziewiąty oraz dziesiąty pechowo zakończyły się dla Sarjeanta, a także Kildemanda, którzy zanotowali niegroźne upadki.

Bieg 11. Asy z Manchesteru powoli odrabiają straty. Od gospodarzy dzieli ich 5 punktów. W trzecim starcie Mateja Zagara posłuszeństwa odmawia mu motocykl i Belle Vue Aces przegrywają 1:5. Menedżer Swindon Robins w kolejnym biegu stawia na rezerwę taktyczną. Słabo spisującego się Greenwooda  zastąpił Steve Worral, dzięki czemu gospodarze oddalają się w punktacji od „Asów”. Niestety  w trzynastym biegu wykluczony został Matej Zagar za przekroczenie dwóch minut. Jadący za niego Sarjeant nie liczył się w walce.

W biegach nominowanych ,,Rudziki” potwierdziły swoją wyższość, wygrywając 4:2 oraz 5:1. Drużyna Aluna Rossitera zdecydowanie pokonuje „Asy” 56:36. Najlepszymi zawodnikami gospodarzy byli Simon Gustafsson, a także Nick Morris. W drużynie gości motorem napędowym był natomiast Richie Worral. Dla ekipy Belle Vue Aces Matej Zagar zdobył tylko 4 punkty.