Stal zainauguruje sezon w niedzielę we Wrocławiu, gdzie podejmie miejscową Betard Spartę.

O 16:30 na Stadionie Olimpijskim zawarczą motocykle, rozpoczynając tym samym ligowe zmagania Stali w sezonie 2014. Obie drużyny w okresie zimowym poczyniły pewne wzmocnienia (do Wrocławia powrócił Maciej Janowski i dołączył Jurica Pavlic,  a w Gorzowie ponownie możemy kibicować Matejowi Zagarowi, który z Gniezna „zabrał” ze sobą Piotra Świderskiego), a do pojedynku przystąpią w bardzo silnych zestawieniach.

Liderem gospodarzy w tym sezonie ma być obecny Indywidualny Mistrz Świata – Tai Woffinden – a za pomocników będzie miał wyżej wymienionych już: Macieja Janowskiego, Juricę Pavlica, czy też Troy’a Batchelora.

Stal natomiast będzie musiała radzić sobie bez jednego z zeszłorocznych liderów – Tomasza Gapińskiego – który z niedoleczoną kontuzją zanotował groźnie wyglądający upadek w treningu punktowanym z Unibaxem Toruń, gdzie zbił sobie poważnie udo i uszkodził kciuk. Mimo tego, ekipa Piotra Palucha jedzie do Wrocławia z głodem jazdy i zwycięstw, o które z pewnością będzie walczyć. – Do Wrocławia jedziemy wygrać! – zapowiada gorzowski szkoleniowiec.

Na mecz szeroką rzeszą stawią się kibice z Gorzowa, zachęcani chwytliwym hasłem Stowarzyszenia „Stalowcy”: „Nie ważna wypłata czy renta, wyjazd rzecz święta!”. Z pewnością będą wspaniałym przysłowiowym „Ósmym zawodnikiem”, ale czy to wystarczy, by poprowadzić Stal do zwycięstwa?

Awizowane składy:

Stal Gorzów
1. Matej Zagar
2. Linus Sundstroem
3. Krzysztof Kasprzak
4. Piotr Świderski
5. Niels Kristan Iversen
6. Adrian Cyfer

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Troy Batchelor
11. Tomasz Jędrzejak
12. Jurica Pavlic
13. Maciej Janowski
14. Patryk Malitowski

Początek meczu: godz. 16:30
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Aleksander Janas

 

Autor: Kinga Taisner

Udostępnij