„Miś – nie bij mnie, kochaj mnie” – pod takim hasłem spotkały się dziś przedszkolaki na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Lubuskie Centrum Wolontariatu w Gorzowie, a także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

Na obiekcie Stali obecni byli także funkcjonariusze wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Wydarzenie przyciągnęło dzieci z przedszkoli z całego powiatu gorzowskiego, m.in. z podgorzowskich Różanek.

 

Celem akcji było skupienie uwagi na problem przemocy wobec dzieci, ale także uwrażliwienie i odpowiednią reakcję społeczeństwa na krzywdę dzieci. Sporo przypadków aktu agresji wobec nieletnich nie wychodzi na światło dzienne, ponieważ najmłodsi nie mówią innym o swoich przeżyciach, są zamknięci w sobie.

 

Symbolem przedsięwzięcia był zabandażowany pluszowy miś. Dzieci zabrały na spotkanie swoje własne pluszaki, ale nie zabrakło również klubowej maskotki Stalusia”.

 

Przedszkolaki miały okazję by zrobić sobie kilka zdjęć ze Stalusiem, ale również poznać zawodników i sztab trenerski Stali Gorzów.

 

Autor: Maciej Gaj

Udostępnij