W niedzielę gorzowska Stal zainauguruje sezon na własnym torze, podejmując drużynę Fogo Unii Leszno.

 

O 19.00 na Stadionie im. Edwarda Jancarza rozpocznie się walka o cenne punkty. Leszczyńskie ,,Byki” wzmocnione przez Nickiego  Pedersena, który w minionym sezonie był silnym punktem  PGE Marmy Rzeszów przyjadą by wydrzeć Stali zwycięstwo, jednak to drużyna z Grodu nad Wartą jest upatrywana jako faworyt do wygranej. W niedzielnym spotkaniu kluczowymi zawodnikami  gości będą również Kenneth Bjerre, a także bracia Piotr i Przemysław Pawliccy. Obaj wyżej wymienieni Duńczycy pokazali się z bardzo dobrej strony w meczu z Częstochową. Zdobyli łącznie dwadzieścia sześć punktów i byli podporą drużyny.

Tym razem w meczu z Lesznem żużlowcy Stali nie dadzą tak łatwo zdobyć Grodu nad Wartą,  jak w poprzednim roku. Nasi zawodnicy z pewnością zostawią serce na torze i będą walczyć o każde ,,oczko”. Poprzednie zawody pokazały, że mamy znakomitą i równo punktującą drużynę. – To prawdziwy monolit! – twierdził prezes Ireneusz Maciej Zmora tuż po niedzielnej wygranej z Betard Spartą Wrocław.

Dyspozycja naszych żużlowców cieszy oraz daje nadzieję na dobry wynik. W pierwszej kolejce Enea Ekstraligi gorzowski zespół nie miał słabych punktów. Znakomicie  sezon rozpoczął Piotr Świderski, który zdobył dziesięć oczek z jednym bonusem, nie zawiedli także liderzy. Walecznością wykazał się Linus Sundstroem, którego forma stopniowo wzrasta. Na słowa uznania zasługuje jednak cały zespół, który oddanie walczył o każdy punkt.

Na meczu z Unią z pewnością pojawi się wielu kibiców, a Stowarzyszenie Kibiców Stali Gorzów ,,Stalowcy” przyszykowało ciekawą oprawę meczu. Przygotowano także atrakcje dla dzieci, o czym już informowaliśmy.

Czy wykorzystamy atut własnego toru oraz wsparcia nieocenionych kibiców? O tym przekonamy się już jutro!

Awizowane składy:

Unia Leszno:
1. Nicki Pedersen
2. Mikkel Michelsen
3. Przemysław  Pawlicki
4. Grzegorz Zengota
5. Kenneth Bjerre
6. Tobiasz Musielak

Stal Gorzów:
9.Krzysztof Kasprzak
10. Piotr Świderski
11. Matej Zagar
12. Linus Sundstroem
13. Niels Kristian Iversen
14. Adrian Cyfer

Początek meczu: godz. 19:00

Kasy otwarte od godz. 14:00

Bramy stadionowe otwarte od godz. 17:30
Sędzia: Leszek Demski

Komisarz toru: Grzegorz Janiczak

 

Trybuna niska:

I łuk(sektory 11-17)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 30zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 35zł
 
II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 30zł
Bilet ulgowy – 20zł

Trybuna wysoka: 

I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 30zł

Prosta (sektory 42-55)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 40zł
 
II łuk (sektory 29-41)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 25zł

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilety VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Autor: Sara Musiał

Udostępnij