W niedzielę o godzinie 16.30 rozpocznie się spotkanie określane jako jeden z najciekawszych meczów tej kolejki ENEA Ekstraligi. Stal Gorzów zmierzy się z ekipą Azotów Unii Tarnów.

Po dwóch seriach spotkań, obie drużyny mają na swoim koncie komplet zwycięstw, więc stawką tego meczu będzie pozycja lidera Ekstraligi. Oba zespoły nie zdecydowały się w tym sezonie postawić na typowego lidera, który w każdym spotkaniu przywoziłby wyniki blisko kompletu punktów, a raczej na wyrównany skład, w którym panuje pozytywna atmosfera.

Liderem tarnowskiej Unii będzie powracający po roku Amerykanin Greg Hancock. Doświadczonemu zawodnikowi towarzyszyć będą inni mocni reprezentanci Unii: Martin Vaculik, Artiom Łaguta czy Janusz Kołodziej. Słowak, odkąd zakończył przygodę z turniejem Grand Prix, doszedł do wysokiej formy sprzed dwóch sezonów i ponownie jest mocnym ogniwem tarnowskiej ekipy.

Liderami gorzowskiego zespołu są bez wątpienia Niels Kristian Iversen oraz Krzysztof Kasprzak. Ten drugi jest w życiowej formie. Zanotował bardzo dobry występ w meczu z Unią Leszno oraz historyczne zwycięstwo w bydgoskim turnieju Grand Prix, czym udowodnił, że potrafi wygrywać z każdym i wszędzie.

Warto zwrócić także uwagę na młodzieżowca Bartosza Zmarzlika. Junior Stali potrafił już w tym sezonie z sukcesem rywalizować ze starszymi od niego rywalami, ale także godnie zastępować słabiej jeżdżących seniorów.

W składzie Stali Gorzów po raz kolejny zabraknie Tomasza Gapińskiego, który od sparingowego meczu z Toruniem leczy kontuzję. Mimo tego, ekipa prowadzona przez Piotra Palucha nie składa broni. Po zwycięstwie na inaugurację we Wrocławiu, żółto-niebiescy z optymistycznym nastawieniem jadą do Tarnowa walczyć o zwycięstwo.

Awizowane składy:

Stal Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Piotr Świderski
3. Matej Zagar
4. Linus Sundstroem
5. Niels Kristian Iversen
6. Adrian Cyfer

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Martin Vaculik
10. Krzysztof Buczkowski
11. Artiom Łaguta
12. Greg Hancock
13. Janusz Kołodziej
14.
15. Kacper Gomólski

Początek spotkania: godz. 16:30
Sędzia: Marek Wojaczek

Autor: Maciej Gaj

Udostępnij