Prezes gorzowskiej Stali Ireneusz Maciej Zmora zwycięstwo Mateja Zagara w fińskim Tampere przyjął z dużą radością. Jego zdaniem dyspozycja Słoweńca pokazuje, że w Gorzowie panuje dobry klimat do podnoszenia umiejętności zawodników.

 

www.stalgorzow.pl: Za nami kolejne zawody z cyklu Grand Prix. Nie wystartował w nich lider klasyfikacji Krzysztof Kasprzak, ale bardzo dobrze spisał się inny zawodnik Stali – Matej Zagar.

 

Ireneusz Maciej Zmora: – Wielkie gratulacje dla Mateja Zagara z tytułu zwycięstwa w Tampere w Finlandii. To osiągnięcie pokazuje, że nasz klub i Miasto Gorzów sprzyja sukcesom. To tu Tomasz Gollob został mistrzem świata, a Niels K. Iversen zdobył swój pierwszy medal w historii. W naszych barwach pierwszy turniej w historii swoich startów w cyklu wygrał Kasprzak, a trzy tygodnie później uczynił to Zagar. To wszystko pokazuje, że  u nas jest klimat do tego, by podnosić swoje umiejętności na coraz wyższy poziom.

 

Kibice dopytują jaki jest stan Krzysztofa Kasprzaka. Czy będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu Stali z Toruniem?

 

– Krzysiek przechodzi obecnie leczenie. Czekamy na efekty. Dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy zawodnik wróci na tor. Choć mam nadzieję, że nastąpi to już niebawem.

 

Jeśli KK” nie będzie mógł wystąpić na Moto Arenie, w Toruniu zobaczymy skład Stali z meczu z Gdańskiem?

 

– Jeżeli Krzysiek nie będzie gotowy na najbliższą niedzielę, to wystąpimy w takim samym składzie, jak w ostatnim meczu. Ale to trener zdecyduje ostatecznie o składzie i układzie par.

 

W ostatnim czasie miała miejsce konferencja dotycząca gorzowskiej rundy GP. Wiemy już, że Tomasz Gollob będzie chciał pożegnać się z kibicami, ale w samych zawodach nie wystąpi.

 

– Tomasz zdecydował, że to właśnie w Gorzowie pożegna się z kibicami, którzy przez 19 lat wspierali go na wszystkich arenach żużlowych świata. Chce zrobić to w Gorzowie, bo właśnie jeżdżąc dla Stali został Indywidualnym Mistrzem Świata. Nie chciał również zabierać możliwości startu przed własną publicznością Bartoszowi Zmarzlikowi i zrezygnował ze startu w Gorzowie. Mam nadzieję, że nasz junior otrzyma dziką kartę od FIM-u i godnie zaprezentuje się obok Krzysztofa, Nielsa i Mateja. 30 sierpnia szykują się niezapomniane zawody, na które zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników speedwaya.

 

Przed ostatnim meczem z Wybrzeżem Gdańsk kandydat jednej z partii rozdawał swoje ulotki pod stadionem. Na odwrocie znajdował się program zawodów. Czy to celowa współpraca klubu z tym politykiem?

 

– Absolutnie nie. Klub jest i pozostanie apolityczny. Na stadionie jest miejsce dla polityków i sympatyków wszystkich opcji, ale nie ma miejsca dla jakichkolwiek treści politycznych, od których stadion musi być wolny! Prosimy polityków, by uszanowali stanowisko Klubu Sportowego Stal Gorzów – zarówno jeśli chodzi o kampanię do europarlamentu, jak i wszystkich następnych wyborów. Rozdawanie ulotek na stadionie może odbywać się tylko za zgodą klubu. Stal politykom czy partiom takiej zgody nie wydaje i nie wyda. Prosimy również, by takich akcji nie było przed stadionem. A sympatyków wszystkich opcji politycznych, jak również i tych niezainteresowanych polityką zapraszam na stadion i wspieranie naszej drużyny. Najbliższy mecz na „Jancarzu” już 8 czerwca z nieobliczalnym Włókniarzem Częstochowa.

Udostępnij