W najbliższą niedzielę o godzinie 19 dojdzie do pierwszych w tym sezonie derbów Ziemi Lubuskiej, w których to miejscowy Falubaz Zielona Góra podejmie Stal Gorzów.

W poprzednim sezonie spotkania zielonogórsko-gorzowskie dwukrotnie zakończyły się wynikiem 50:40. Oznaczało to, że żaden z lubuskich zespołów nie wygrał dwumeczu i nie zdobył przy tym punktu bonusowego do tabeli ligowej.

Drużyna Falubazu po niespodziewanej porażce u siebie na inaugurację wygrała kolejne cztery spotkania i zajmuje obecnie drugą pozycję w tabeli. W zespole Rafała Dobruckiego bardzo dobrze spisują się liderzy. Wydaję się, że po początkowych problemach sprzętowych do pełni dyspozycji doszedł Jarosław Hampel. Obok „Małego”, w „gazie” jest także Piotr Protasiewicz, który podczas meczu we Wrocławiu zdobył komplet punktów.

W coraz lepszej dyspozycji jest także Patryk Dudek. Zielonogórzanin startuje pierwszy sezon w gronie seniorów, co początkowo nie służyło zawodnikowi Falubazu. „Duzers” jednak z meczu na mecz zdobywa coraz więcej punktów, które w rezultacie bardzo pomagały w odniesieniu zwycięstwa w całym spotkaniu.

Stal Gorzów z ostatnich trzech spotkań wygrała tylko jedno. Był to mecz z beniaminkiem Wybrzeżem Gdańsk przed własną publicznością. Pozostałe dwa mecze na wyjazdach nie nastrajają optymistycznie.

Gorzowska drużyna musiała sobie radzić bez kapitana Krzysztofa Kasprzaka, który odniósł kontuzję kolana. Lider żółto-niebieskich przeszedł kilkunastodniową rehabilitację, po której czuje się znacznie lepiej. Jednak decyzję o wystąpieniu w spotkaniu derbowym „Kasper” zamierza podjąć dopiero po sobotnim turnieju Grand Prix w Pradze, w którym weźmie udział. Bez Kasprzaka może być niezwykle ciężko o korzystny rezultat w Zielonej Górze. W obwodzie jest rezerwowy Linus Sundstroem, który do tej pory najlepiej pojechał w meczu z gdańskim Wybrzeżem.

Gorzowscy kibice liczą na dobry występ Nielsa Kristiana Iversena, a także Mateja Zagara. Obaj zawodnicy zaliczyli słabsze występy podczas ostatniego meczu w Toruniu. Na zielonogórskim torze dobrze czuje się Piotr Świderski. Fani „Staleczki” mogą być spokojni także o postawę młodego Bartka Zmarzlika, który bardzo dobrze radził sobie w ostatnich spotkaniach.

Bez względu na to w jakich składach pojadą oba zespoły, będzie to wielkie święto speedway’a. Nie tylko w województwie lubuskim, ale w całym kraju.

Awizowane składy:

Stal Gorzów
1. Matej Zagar
2. Tomasz Gapiński
3. Linus Sundstroem
4. Piotr Świderski
5. Niels Kristian Iversen
6. Adrian Cyfer

SPAR Falubaz Zielona Góra
9. Patryk Dudek
10. Aleksandr Łoktajew
11. Piotr Protasiewicz
12. Andreas Jonsson
13. Jarosław Hampel
14.Kamil Adamczewski
15. Adam Strzelec

Początek meczu: godz. 19:00
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Robert Sawina

Autor: Maciej Gaj

Udostępnij