Pojedynek pomiędzy Stalą Gorzów a Włókniarzem Częstochowa, będzie szlagierem siódmej kolejki ENEA Ekstraligi. W ubiegłym sezonie to drużyna z Częstochowy była lepsza na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim.

Oba zespoły przegrały swoje dwa ostatnie spotkania. Lwy” z Częstochowy uległy Unii Tarnów na wyjeździe, a także nie dały rady drużynie z Torunia na własnym obiekcie. Stal również musiała uznać wyższość drużyny Unibaxu, a tydzień później przegrała lubuskie derby w Zielonej Górze.

Głównym problemem Włókniarza są nieporozumienia finansowe. Z tego powodu w kilku spotkaniach nie startował Grigorij Łaguta. Lider częstochowskiego zespołu miał uwagi dotyczące jego wynagrodzenia. Rosjanin ostatecznie porozumiał się z klubem.

Zdecydowanie więcej spodziewano się po Grzegorzu Walasku. „Greg” w ostatnim spotkaniu zdobył tylko jeden punkt, co w znacznym stopniu przyczyniło się do porażki częstochowskiej drużyny. Walasek miał być obok Łaguty najskuteczniejszym zawodnikiem, jednak jego średnia biegopunktowa jest niewiele wyższa od juniora „Lwów”.   

Do Gorzowa Wielkopolskiego częstochowskie „Lwy” przyjeżdżają w najsilniejszym składzie, również z Michaelem Jepsenem Jensenem. Duńczyk jeżdżący niegdyś w Stali Gorzów, spisuje się w tym sezonie przeciętnie. O ile w meczu z Wrocławiem przyczynił się do zwycięstwa, o tyle w ostatniej kolejce zawiódł. Włodarze Włókniarza zrezygnowali z usług Rune Holty, którego zastąpi Mirosław Jabłoński.

Świetny debiut w Ekstralidze zalicza Peter Kildemand, do którego kibice początkowo podchodzili sceptycznie. Duński żużlowiec zaistniał w światowym żużlu swoimi dobrymi występami w lidze brytyjskiej w poprzednim sezonie.

Do żółto-niebieskiej ekipy po krótkiej absencji wraca Tomasz Gapiński. „Gapa” nie wystąpił w derbach Ziemi Lubuskiej z powodu silnego zatrucia pokarmowego.

W rewelacyjnej formie jest Krzysztof Kasprzak. Kapitan gorzowskiego zespołu mimo urazu kolana był najlepszym zawodnikiem w Zielonej Górze.
 
Gorzowianie martwią się jednak postawą Nielsa Kristiana Iversena. Duńczyk pojechał ostatnio w dziewięciu wyścigach, w których zdobył zaledwie dziesięć punktów. Lider gorzowskiej Stali zmaga się z poważnymi problemami sprzętowymi.
Trener Piotr Paluch coraz częściej posyła do boju młodego Bartosza Zmarzlika. Gorzowski junior prezentuje się dotychczas dość dobrze, ale jemu także zdarzają się wpadki, jak choćby zero punktów w Tarnowie.

Jutro kibice na Stadionie im. Edwarda Jancarza powinni obejrzeć bardzo zacięte spotkanie.

Awizowane składy:
KantorOnline Włókniarz Częstochowa
1. Grigorij Łaguta
2. Mirosław Jabłoński
3. Grzegorz Walasek
4. Michael Jepsen Jensen
5. Peter Kildemand
6. Artur Czaja

Stal Gorzów
9. Krzysztof Kasprzak
10. Piotr Świderski
11. Matej Zagar
12. Tomasz Gapiński
13. Niels Kristian Iversen
15. Bartosz Zmarzlik

Początek meczu: 19:00
Sędzia: Wojciech Grodzki
Komisarz Toru: Tomasz Welc

Bilety do nabycia w sklepie klubowym w C.H. NoVa Park, punktach partnerskich oraz na stronie www.stal.kupbilety.pl.

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111)
– Stacja paliw Petrotrans – Międzyrzecz – droga na Rokitno za Strażą Pożarną
– EBIS Tonery, Atramenty – Gorzów Wlkp., ul. Jana Dekerta 18 lok. 2, wyłącznie pn-pt 9:00-17:00, www.ebis.pl

Przypominamy w dniu zawodów w kasach stadionowych na pół godziny przed zawodami nie ma możliwości wyboru miejsc a jedynie dany sektor.

Trybuna niska:

I łuk(sektory 11-17)
Bilet normalny – 30zł
Bilet ulgowy – 25zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 25zł
 
II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 25zł
Bilet ulgowy – 20zł

Trybuna wysoka:

I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 30zł

Prosta (sektory 42-55)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 30zł
 
II łuk (sektory 29-41)
Bilet normalny – 30zł
Bilet ulgowy – 25zł

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilety VIP (sektory 18-21) – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Szczegóły odnośnie biletów VIP można uzyskać pod nr tel. (095) 735 62 45.

Autor: Maciej Gaj

Udostępnij