Zbliżające się Derby Ziemi Lubuskiej pomiędzy Stalą Gorzów i Falubazem Zielona Góra będą pierwszym spotkaniem żużlowym, jakie na żywo obejrzy Michał Materla – szczeciński zawodnik MMA, jeden z najbardziej utalentowanych polskich fighterów. W krótkiej rozmowie zapytaliśmy co wie na temat naszego miasta i klubu.

www.stalgorzow.pl: Michale, co słyszałeś o sporcie żużlowym? Miałeś wcześniej okazję, by obserwować na żywo tę dyscyplinę?

Michał Materla: – Wiem, że mamy w Polsce najsilniejszą ligę żużlową na świecie i wiem, że polscy żużlowcy odnoszą sukcesy na najważniejszych zawodach międzynarodowych. Słyszałem też, że mecz żużlowy na żywo, na fajnym stadionie, to nie do porównania z oglądaniem w telewizji. Niestety nigdy wcześniej nie oglądałem zawodów na żywo. Będzie to mój pierwszy raz, na co się bardzo cieszę. Zamierzam zabrać mojego syna, bo jest ponoć bardzo fajna atmosfera. Jestem bardzo ciekawy.

Wizyta na derbach będzie Twoim pierwszym pobytem w Gorzowie, czy może już wcześniej tutaj gościłeś?

– Byłem tutaj kilka razy, byłem chyba też na jakiś zawodach MMA czy BJJ.

Z czym kojarzy Ci się Gorzów? Jakie masz zdanie na temat naszego miasta?

– Miasto bardzo fajne, zadbane i fajnie się rozwija jak widać. Od kiedy jest nowa droga zrobiona, to ze Szczecina do Gorzowa to raptem niecała godzina.

Co wiesz na temat Stali?

– Wiem, że to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Słyszałem też o kibicach, którzy ponoć potrafią zrobić mega atmosferę. W Gorzowie jest to chyba sport numer 1.

Z chęcią śledzisz sporty motorowe, czy skupiasz się jedynie na sportach walki?

– Lubię sporty motorowe, sam kocham jeździć na motorze. Lubię oglądać Formułę 1, rajdy samochodowe itp.


Czego spodziewasz się po derbach Ziemi Lubuskiej?

– Sportowej rywalizacji, dużych emocji w fajnej atmosferze no i przede wszystkim dobrej zabawy.

 

Fot. Facebook.com/MichalMaterla 

Udostępnij