W niedzielny wieczór częstochowskie Lwy” na swojej arenie będą podejmować gorzowską Stal. Oba zespoły dzielą trzy punkty w tabeli ligowej. W zeszłym tygodniu gorzowianie wygrali na „Jancarzu” 50:40. Dla Włókniarza może być to najważniejsze spotkanie w kontekście walki o „czwórkę”.

Zawodnicy Stali mimo słabych występów w spotkaniach wyjazdowych, pod Jasną Górę jadą zgarnąć całą pulę. W ostatnich pięciu latach, Stal Gorzów wygrała trzy spotkania, natomiast dwa pozostałe zakończyły się nieznacznym zwycięstwem częstochowian. Gdyby gorzowianie wygrali w Częstochowie, umocnią się na trzecim miejscu w tabeli i przesądzą o awansie do fazy play-off.

W składzie Stali Gorzów w porównaniu do ubiegłego tygodnia doszło do zmiany. Za Tomasza Gapińskiego pojedzie Linus Sundstroem. „Gapa” przed laty reprezentował barwy Włókniarza, a w ostatnim występie na częstochowskim owalu zdobył sześć punktów i bonus. Trener Stali Gorzów postawił jednak na młodego Szweda, gdyż wychowanek pilskiego klubu był najsłabszym ogniwem zespołu w ostatnim meczu.

Kibice żółto-niebieskich wierzą w liderów swojego zespołu. Krzysztof Kasprzak pod koniec spotkania z Włókniarzem miał problemy sprzętowe, które ujawniły się także w eliminacjach do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Wygląda jednak na to, że „Kasper” uporał się z problemem, będąc jednym z lepszych zawodników w ostatnim meczu ligi szwedzkiej. Podobny kłopot miał Niels Kristian Iversen, ale już podczas ostatniego meczu widać było, że jego sprzęt jest w coraz lepszym stanie.

Wydaje się, że w zespole Włókniarza wszystko zmierza w dobrym kierunku. Klub osiągnął porozumienie z Rune Holtą i Michaelem Jepsenem Jensenem w sprawie ich przyszłości w Częstochowie. Włodarze częstochowskiego zespołu rozwiązali umowę z dotychczasowym trenerem i zamierzają także porozmawiać z Grigorijem Łagutą.
Rosjanin znalazł się w składzie częstochowskich lwów na niedzielne spotkanie, jednak „Grisza” już dwukrotnie rezygnował ze startów na chwilę przed spotkaniem. Fani Włókniarza liczą na dobry występ Grzegorza Walaska, który na torze w Gorzowie „wykręcił” komplet osiemnastu punktów.

Zarówno celem gorzowian, jak również częstochowian, jest wygranie rywalizacji za trzy punkty. Zapowiadają się więc ogromne emocje pod Jasną Górą.

Awizowane składy:

Stal Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Piotr Świderski
3. Matej Zagar
4. Linus Sundstroem
5. Niels Kristian Iversen
6. Adrian Cyfer

KantorOnline Włókniarz Częstochowa:
9. Grigorij Łaguta
10. Rune Holta
11. Peter Kildemand
12. Mirosław Jabłoński
13. Grzegorz Walasek
14. Hubert Łęgowik

Początek zawodów: 19:00
Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Robert Sawina

Ceny biletów:
– Sektor centralny – 40 zł.
– Normalny – 30 zł.
– Ulgowy – 22 zł.
– Szkolny (przysługuje dzieciom i młodzieży od 8. do 16. roku życia) – 12 zł.
– Program – 10 zł.

Autor: Maciej Gaj

Udostępnij