Zespół, w barwach którego występuje Niels Kristian Iversen wygrał kolejne spotkanie najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Liderom tabeli nie przyszło to jednak łatwo, bo Belle Vue Aces w pierwszej połowie zawodów było w stanie nawiązać walkę.

O porażce Asów” zadecydował między innymi pech drugiego z żółto-niebieskich, który wystąpił w tym pojedynku. Matej Zagar zaczął bardzo dobrze, dwukrotnie zwyciężając. Potem jednak zanotował dwa defekty. Z kolei „PUK” pojechał wręcz przeciwnie, zaczynając od wykluczenia. Potem był już niepokonany i w 15. wyścigu ustalił wynik meczu na 50:40.

Każdy w zespole „Gwiazd” zanotował choć jedną wpadkę, ale drużyna pojechała na równym poziomie. Odstawał jedynie Simon Lambert. W ekipie Belle Vue oprócz Zagara rywali starał się kąsać świeżo upieczony wicemistrz Wielkiej Brytanii, Craig Cook. Słabo pojechał Scott Nicholls.

„Asy” czeka teraz dłuższa przerwa. Już w niedzielę Derby Ziemi Lubuskiej, ale zanim ekipy Stali i Falubazu powalczą o prym w województwie Niels Kristian Iversen w ramach EL pojedzie jeszcze w Turrocku. Dzień później, w sobotę, Zagar powalczy o awans do Challengu IMŚ.