Po raz 84. drużyny z północy i południa województwa lubuskiego zmierzą się w pojedynku nie tyle o ligowe punkty, ale o tytuł najlepszej drużyny żużlowej regionu. Chwilowo w lepszej sytuacji jest drużyna przyjezdna, która bronić będzie dziesięciopunktowej zaliczki z meczu w Zielonej Górze, jednak w zeszłym roku rezultat 50:40 padł w obu stolicach woj. lubuskiego i zapanowało bezkrólewie. Czy i tym razem będzie podobnie?

– Mecz jak mecz, przygotowujemy się całkiem normalnie. A kto wygra? To sport, czas pokaże. Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – twierdzi kapitan gorzowskiej drużyny, Krzysztof Kasprzak w przeddzień derbowej potyczki. Mimo jego zapewnień o podejściu do tego spotkania na normalnych zasadach, na wieczornym treningu stawi się prawie cała drużyna, co ostatnio rzadko się zdarzało. Zabraknie jedynie Linusa Sundstroema oraz Mateja Zagara, o którego formę kibice nie mogą niestety być spokojni. Ulubieńca gorzowskiej publiczności stać na bardzo dobry wynik, ale po trudnych, sobotnich zawodach w Gorican, Słoweńca może dopaść zmęczenie, a niedyspozycja sprzętowa spowodować powtórkę wyniku z Częstochowy.

Pozostali zawodnicy pokazali w ostatnim meczu, że powoli wchodzą na właściwe tory – Niels Kristian Iversen dogadał się ze sprzętem i błyszczał podobnie jak dwa poprzednie sezony. Krzysztof Kasprzak dochodzi powoli do siebie po kontuzji z Landshut i nie zwalnia tempa. Piotr Świderski świetnie broni swoich słów sprzed sezonu, kiedy to oznajmił, że nie przyszedł do Gorzowa siedzieć na ławce, a Bartosz Zmarzlik to już uznana marka wśród polskich juniorów. Wraz z Adrianem Cyferem tworzą jedną z najsilniejszych par młodzieżowych w lidze i zapowiadają twardą walkę o 5 punktów w biegu juniorskim.

Falubaz broni nie składa, mimo znacznego osłabienia, jakim jest brak Piotra Protasiewicza. Kapitan zielonogórskiej drużyny nie czuje się jeszcze na siłach by jechać w pojedynku takiej wagi po upadku w Gdańsku i wczoraj za pośrednictwem swojej strony internetowej przekazał kibicom, iż nie pojedzie w gorzowskiej odsłonie derbów. Szansę występu najprawdopodobniej dostanie młody Duńczyk Mikkel Bech, choć nie wykluczone, że z numerem drugim na plastronie pojawi się Krzysztof Jabłoński, który ostatnio już zastępował Protasiewicza w rewanżu z Wybrzeżem.

Gorzowscy kibice jak zwykle stają na wysokości zadania i zachęcają do świętowania Lubuskich Derbów już na dwie godziny przed meczem. Wtedy to z placu Starego Rynku wyruszy marsz najwierniejszych sympatyków Stali, mający rozpocząć doping i świetną zabawę na zawodach. Kibice zachęcają do przyłączenia się i przyjścia na stadion w żółtych koszulkach, aby efekt wizualny był tak samo dobry, jak doping tego dnia. Biletów zostało bardzo niewiele i szykuje się komplet publiczności.

Gorzowianie zapowiadają ciężki bój – najpierw o zwycięstwo, a następnie o bonus, jednak derby rządzą się swoimi prawami i nikt nie może być pewien wyniku, nim zawody się nie skończą. Czy dziesięciopunktowa zaliczka wystarczy gościom do uzyskania tytułu najlepszej drużyny lubuskiego i umocnienia się w czubie ekstraligowej tabeli? Czy gorzowianie będą w stanie odbić drużynie Falubazu zwycięstwo za trzy punkty i zapanować w Lubuskiem do kolejnej odsłony derbów? A może, jak w zeszłym roku, i tym razem zapanuje bezkrólewie? Wszystkiego dowiemy się w niedzielę, 22 czerwca o godzinie 19.00 na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim.

Awizowane składy:

SPAR Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Mikkel Bech Jensen
3. Oleksandr Loktaev
4. Andreas Jonsson
5. Jarosław Hampel
6. Kamil Adamczewski
 
Stal Gorzów:
9. Krzysztof Kasprzak
10. Linus Sundstroem
11. Piotr Świderski
12. Matej Żagar
13. Niels Kristian Iversen
14. Adrian Cyfer
 
Początek meczu o godz. 19:00
Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Józef Piekarski

Ceny biletów:

Trybuna niska:
I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 40zł
Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 60zł
Bilet ulgowy – 45zł
II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 30zł

Trybuna wysoka:
I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 55zł
Bilet ulgowy – 45zł
Prosta (sektory 42-55)
Bilet normalny – 60zł
Bilet ulgowy – 45zł
II łuk (sektory 29-41)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 35zł

W związku z faktem, że mecze derbowe zaliczają się do imprez podwyższonego ryzyka 22 czerwca 2014r. na stadionie im. Edwarda Jancarza obowiązywać będzie szereg zmian w organizacji zawodów.
Każdy kibic zgodnie z regulaminem imprezy jest zobowiązany do okazania dowodu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL (jeśli jest nadany). Kibice posiadający karnety muszą potwierdzić zgodność danych z karnetu z dokumentem tożsamości.

Prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion ze względu na zaostrzone i czasochłonne procedury bezpieczeństwa (weryfikacja tożsamości). Dobra współpraca ze służbami organizacyjnymi ułatwi płynne wejście na obiekt.

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup.

Kibice posiadający karnet na sezon 2014 mają wstęp na tą imprezę za okazaniem całorocznej wejściówki oraz dokumentu tożsamości. W przypadku, gdy na karnet wybiera się inna osoba musi ona wypełnić formularz. Zmiana danych na bilecie zakupionym w punktach partnerskich i sklepie kibica także możliwa za pomocą formularza – link.

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111)
– Stacja paliw Petrotrans – Międzyrzecz – droga na Rokitno za Strażą Pożarną
– EBIS Tonery, Atramenty – Gorzów Wlkp., ul. Jana Dekerta 18 lok. 2, wyłącznie pn-pt 9:00-17:00, www.ebis.pl

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.
Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:
– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Autor: Kinga Taisner

Udostępnij