Wznieść się na wyżyny umiejętności oraz udowodnić dominację na własnym torze – to zadanie, które stawia sobie na najbliższą niedzielę Stal Gorzów. Nie będzie łatwo, bo po drugiej stronie barykady staną „Anioły” z Torunia. Czy gorzowianie w końcu odnajdą atut własnego toru?

 

Jeszcze nie opadły emocje związane z pojedynkiem derbowym, a naszych Stalowców” czeka kolejny trudny mecz. Na stadion im. Edwarda Jancarza zawitają torunianie, którzy od początku sezonu obarczeni ujemnymi punktami, walczą o jak najwyższe cele. Mimo braku Chrisa Holdera w swoim poprzednim spotkaniu z Częstochową, odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Nadspodziewanie dobrze spisał się zastępujący Australijczyka Wiktor Kulakow, który zdobył sześć „oczek”. Kolejnym silnym punktem było trio Przedpełski-Ward-Sajfutdinov, które łącznie zdobyło 36 punktów z czterema bonusami. Ostatnie spotkanie gorzowian z „Aniołami” zakończyło się naszą porażką 55:35, jednak w składzie żółto-niebieskich brakowało kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka.

 

Tym razem w meczu z Toruniem żużlowcy Stali wystąpią w optymalnym składzie i będą do ostatniej kropli krwi bronić Grodu nad Wartą. Nasi zawodnicy z pewnością zostawią serce na torze, a także będą walczyć o każdy punkt. Do tej pory najrówniejszą i najbardziej efektywną jazdą w tym sezonie mogą poszczycić się Krzysztof Kasprzak oraz Bartosz Zmarzlik. Dodatkowo z dalekiej podróży wracają Niels Kristian Iversen wraz z Matejem Zagarem. To właśnie ich punktów brakowało w poprzednich meczach. Derby pokazały jednak, że Duńczyk i Słoweniec powoli wracają na właściwe tory i wkrótce staną się podporą gorzowskiej drużyny. 

 

Krzysztof Orzeł przed tym pojedynkiem twierdzi, że łatwo nie będzie, ale stara się być optymistą: – Cel jest jasny – chcemy wygrać jak największą ilością punktów i powalczyć o bonus. Oczywiście, łatwo nie będzie – torunianie mają równie silną parę juniorską, jak my w Gorzowie. Myślę, że Paweł Przedpełski i Oskar Fajfer mogą być w tym pojedynku bardzo groźni. Chcemy jednak wygrać i o tym myślimy. Każdy przygotowuje się na własny sposób, bo kalendarz mamy bardzo napięty, ale w niedzielę będziemy walczyć.

 

– Naszym celem jest wygrana, jak co tydzień. Jak się przygotowuję? Na 100 procent pod każdym względem – mówi kapitan Stali Gorzów. – Pozdrawiam naszych kibiców, są wspaniali! – dodaje „Kasper.

 

Po takich słowach nie może zabraknąć Was na stadionie. Nasza żółto-niebieska rodzina potrzebuje Waszego wsparcia i kibicowania! Dodatkowo należy pamiętać, iż jest to ostatni mecz przed przerwą wakacyjną. Czy niesieni dopingiem nieocenionych kibiców zawodnicy wzniosą się na wyżyny umiejętności w rewanżowym spotkaniu?  O tym przekonamy się już jutro!

 

Awizowane składy:

 

Unibax Toruń:

1. Emil Sajfutdinow

2. Wiktor Kułakow

3. Darcy Ward

4. Adrian Miedziński

5. Tomasz Gollob

6. Paweł Przedpełski

 

Stal Gorzów:

9. Krzysztof Kasprzak

10. Tomasz Gapiński

11. Matej Zagar

12. Piotr Świderski

13. Niels Kristian Iversen

15. Bartosz Zmarzlik

 

Początek meczu: godz. 19:00

Sędzia: Tomasz Proszowski

Komisarz toru: Tomasz Welc

 

Bilety:

Trybuna niska:

I łuk(sektory 11-17)

Bilet normalny – 35zł

Bilet ulgowy – 30zł

 

Prosta (sektory 6-10)

Bilet normalny – 40zł

Bilet ulgowy – 35zł

 

II łuk (sektory 1-5)

Bilet normalny – 30zł

Bilet ulgowy – 25zł

 

Trybuna wysoka:

 

I łuk (sektory 56-68)

Bilet normalny – 40zł

Bilet ulgowy – 30zł

 

Prosta (sektory 42-55)

Bilet normalny – 45zł

Bilet ulgowy – 40zł

 

II łuk (sektory 29-41)

Bilet normalny – 35zł

Bilet ulgowy – 25zł

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25. roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilety VIP (sektory 18-21) – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Szczegóły odnośnie biletów VIP można uzyskać pod nr tel. (095) 735 62 45.

Bilety do nabycia w sklepie klubowym w C.H. NoVa Park, punktach partnerskich oraz na stronie www.stal.kupbilety.pl.

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:

– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111)

– Stacja paliw Petrotrans – Międzyrzecz – droga na Rokitno za Strażą Pożarną

– EBIS Tonery, Atramenty – Gorzów Wlkp., ul. Jana Dekerta 18 lok. 2, wyłącznie pn-pt 9:00-17:00, www.ebis.pl

 

Autor: Sara Musiał

Udostępnij