Już w niedzielę gorzowską Stal czeka kolejne wyjazdowe spotkanie. Trener Piotr Paluch zapowiada mobilizację w szeregach żółto-niebieskich na mecz z zamykającym tabelę Wybrzeżem, choć Stal nad morze jedzie w roli faworyta.

 

Zawodnicy Stali intensywnie przygotowują się do meczu z Wybrzeżem. Część zawodników trenuje w Gorzowie, inni uczestniczą w zawodach europejskich. Na stadionie im. Edwarda Jancarza przygotowują się Adrian Cyfer, Bartosz Zmarzlik, Piotr Świderski i Tomasz Gapiński.

 

– Na pewno będzie ciężko, ale będziemy się starać uzyskać jak najlepszy wynik. Jutro będę jeździł na trzecim motocyklu, dwa mam już przygotowane na mecz. Będę chciał dopasować sprzęt i złapać kontakt z maszyną. Tor w Gdańsku jest wymagający, ale jechałem tam w zawodach młodzieżowych i było sporo dziur. Z tego co wiem, na mecze ligowe nawierzchnia nadaje się do ścigania – powiedział nam Adrian Cyfer.

 

Trener Piotr Paluch dodaje: – Nastroje są optymistyczne, było trochę przerwy, ale większość zawodników jeździła w turniejach, eliminacjach i ligach zagranicznych, więc jesteśmy przygotowani na walkę. Wszyscy są zdrowi i gotowi do rywalizacji.

 

Szkoleniowiec żółto-niebieskich nie lekceważy rywala pomimo ostatniego miejsca w ligowej tabeli. – Wybrzeże ma wyrównany skład, mają liderów, jadą na swoim torze i walczą o utrzymanie z Częstochową i Wrocławiem. Jadą w tym meczu o wszystko, a my przygotowujemy się intensywnie i podejdziemy do niego mocno zmobilizowani – mówi Paluch.

 

Spotkanie z Wybrzeżem Gdańsk rozpocznie się o godzinie 16:30. 

Udostępnij