W najbliższą niedzielę spotkają się dwa zespoły, które mają zupełnie odmienne cele w tym sezonie. Wybrzeże Gdańsk zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli ligowej z czterema „oczkami” na koncie. Priorytetem dla beniaminka w tym roku, jest utrzymanie się w Ekstralidze. Dla gorzowskiej Stali celem minimum jest awans do fazy Play-Off.

 

W poprzednim meczu obu drużyn, na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, gospodarze rozgromili ekipę z Gdańska 60:30. „Żółto-niebiescy” na rewanż jadą zgarnąć pełną pulę, która zapewni awans do fazy Play-Off. Również kibice Stali Gorzów, nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż zdobycie trzech punktów w rywalizacji z „czerwoną latarnią” naszej ligi.

 

W ekipie gdańskiego Wybrzeża przebudził się Fredrik Lindgren. Szwed, po słabym początku sezonu, wreszcie punktuje, jak przystało na prawdziwego lidera zespołu. Ważnym ogniwem drużyny z Gdańska jest Leon Madsen. Duńczyk przed tym sezonem przeniósł się z Unii Tarnów właśnie do beniaminka i jest liderem tego zespołu. Poniżej oczekiwań prezentuje się Artur Mroczka. Zawodnikowi, który niegdyś reprezentował barwy Stali Gorzów, z trudem przychodzi zdobywanie punktów na rodzimych torach.

 

W drużynie prowadzonej przez Piotra Palucha nie ma poważnych zmartwień. Lider Krzysztof Kasprzak dochodzi do wysokiej formy, którą imponował na początku sezonu. Matej Zagar, po lekkim kryzysie, zanotował dobry występ przed własną publicznością w starciu z Unibaxem Toruń. Po ostatnim meczu Bartosz Zmarzlik zapowiadał, że swoje silniki musi wysłać do tunera, które – na skutek wysokiej temperatury powietrza – traciły moc na dystansie. Jeśli gorzowskiemu juniorowi uda się rozwiązać ten problem, to fani gorzowskiego zespołu o wynik młodzieżowca mogą być spokojni. Włodarzy i kibiców mogą jedynie martwić ostatnie wyniki Piotra Świderskiego. Popularny „Świder”, po dwóch udanych występach, w meczu z Unibaxem zdobył tylko jeden punkt w trzech startach.

 

Zapowiada się jednostronne spotkanie, jednak żużlowcy Wybrzeża Gdańsk niejednokrotnie udowodnili, że na swoim torze potrafią toczyć wyrównaną walkę nawet z najlepszymi zespołami.

 

Awizowane składy:

Stal Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Piotr Świderski
3. Matej Zagar
4. Tomasz Gapiński
5. Niels Kristian Iversen
6. Adrian Cyfer

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Leon Madsen
10. Artur Mroczka
11. Thomas H. Jonasson
12. Marcel Szymko
13. Fredrik Lindgren
14. Dominik Kossakowski

 

Początek meczu: 16:30
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

Udostępnij