W ubiegłym tygodniu dwaj kolejni młodzi adepci speedway’a z Gorzowa zdali egzamin na licencję „Ż”. To szesnastoletni Bartosz Hassa i Jakub Łukaszewski.

 

Egzamin odbył się na torze w Częstochowie i pozytywnie ukończyło go 10 zawodników. Wśród nich dwóch młodych żużlowców z Gorzowa. Bartosz Hassa przyznał nam, że nerwy podczas egzaminu starał się odłożyć na bok. Junior na żużlu jeździ dopiero od czerwca ubiegłego roku. – Przyszedłem z motocrossu, nie jeździłem na miniżużlu, ale dużo trenowałem. W zimę szlifowałem kondycję z drużyną, później trenowałem na torze pod okiem trenera Palucha. Licencję zdałem bezproblemowo. Plany na przyszłość? Dużo trenować, rozwijać się, może dzięki temu trener wystawi mnie do jakiś zawodów młodzieżowych – powiedział klubowemu portalowi Bartosz Hassa.

Jakub Łukaszewski przyznał, że podczas egzaminu udzielił mu się delikatny stres, ale stanowczo bardziej zdenerwowany był tata Jarosław. – Część praktyczna była trudniejsza od teoretycznej. W pierwszym biegu przyjechałem czwarty, drugi bieg wygrałem, w czasie zmieściłem się bez problemu. Na pewno chciałbym teraz pojechać w zawodach młodzieżowych. Mój cel to osiąganie jak najlepszych wyników – podsumował Jakub.

Udostępnij