Powtórka odwołanych i przeniesionych zawodów Grand Prix Łotwy z Rygi do Daugavpils charakteryzowała się wspaniałymi atakami pod bandą, brakiem Darcy’ego Warda i zmienną, deszczową pogodą.

 

Już przed zawodami kibice musieli wykreślić z listy startowej Darcy’ego Warda, który nie przeszedł kontroli alkoholowej. Zastąpił go Kjastas Puodżuks, mający być pierwszym rezerwowym i niejednokrotnie zaskoczył umiejętną jazdą.

 

W pierwszej gonitwie dnia mogliśmy obejrzeć pojedynek dwóch gorzowskich liderów, jednak bezkonkurencyjny Greg Hancock wybił im z głowy walkę w tym biegu. Lepszy z dwójki Zagar-Iversen był Słoweniec, który zdołał przywieźć 1 „oczko”.

 

W trzecim wyścigu Krzysztof Kasprzak wygrał start, jednak wyniósł się trochę i został wypchnięty przez Chrisa Holdera, co skończyło się upadkiem z Chrisem Harrisem! Polak długo nie podnosił się z toru, ale w końcu samodzielnie zszedł do parku maszyn. Bieg powtórzono w czwórkę w związku z tym, że cała sytuacja miała miejsce w pierwszym łuku. Ta padła łupem Kasprzaka, który zdawał się nie odczuwać skutków okropnego wypadku.

 

II seria wyścigów rozpoczęła się od pewnego zwycięstwa Nielsa Kristiana Iversena. Po świetnym początku,  bezbarwnie pojechał Jarosław Hampel. Krzysztof Kasprzak popisał się wspaniałym atakiem na Grega Hancocka, przed którym umiejętnie bronił się do końca swojego biegu. Niebezpieczną sytuację stworzył Matej Zagar, jednak on i Andriej Lebiediew opanowali motocykle i szczęśliwie dojechali do mety.

 

III seria charakteryzowała się niewielką ilością walki z wyjątkiem biegu 12., w którym Kasprzak długo ścigał Pedersena, a gdy Duńczyk uciekł na bezpieczną odległość, kapitan gorzowskiej Stali musiał bronić się przed atakującym Zagarem.

 

W kolejnym biegu pechowo zatarł się silnik Iversena, który musiał położyć maszynę na tor, jednak było to kontrolowane. Sędzia – Krister Gardell – postanowił powtórzyć 13 wyścig w czwórkę, bo defekt motocykla gorzowskiego Duńczyka był wynikiem walki między nim a Chrisem Harrisem w I łuku. W powtórce Iversen długo walczył ze swoim rodakiem, jednak to Pedersen był lepszy na mecie.

 

Kasprzak jednym kołem zahaczając bandę wyprzedził rywali po przegranym starcie i zapewnił sobie tym samym awans do półfinałów już w 15 biegu! Zagar skorzystał z przykładu Kasprzaka i w podobnym stylu przedarł się na prowadzenie w 16 biegu.

 

Pechowy defekt w biegu 17. na II pozycji Nielsa Kristiana Iversena zamyka mu drogę do półfinałów. Awansują do nich Kasprzak i Zagar.

 

I półfinał nie był szczęśliwy dla Zagara, który pojechał szeroko i został zamknięty przez Kennetha Bjerre, a później nie był w stanie wyprzedzić Duńczyka.

 

II półfinał wygrał Hancock, ale kapitan gorzowskiej Stali – Krzysztof Kasprzak – awansował z drugiej pozycji, po bardzo umiejętnym bronieniu się przed Kjastasem Puodżuksem!

 

Finał, po przegranym starcie i trudnej walce z Hancockiem i Pedersenem, wygrywa Krzysztof Kasprzak! Po wygranej w zawodach w Daugavpils Kasprzak zajmuje 5 miejsce i zapowiada walkę o medale!

 

Punktacja:

 

1. Krzysztof Kasprzak (3,2,2,3,2,2,3) 17 + 1 miejsce w finale

2. Nicki Pedersen (2,2,3,3,3,3,2) 18 + 2 miejsce w finale

3. Greg Hancock (3,1,3,3,2,3,1) 16 + 3 miejsce w finale

4. Kenneth Bjerre (3,0,1,2,3,2,0) 11 + 4 miejsce w finale

5. Kjastas Puodżuks (2,3,1,2,1,1) 10

6. Matej Zagar (1,2,1,3,1,1) 9

7. Tai Woffinden (0,3,1,1,3,0) 8

8. Troy Batchelor (1,1,2,2,2,0) 8

9. Niels Kristian Iversen (0,3,2,2,d) 7

10. Fredrik Lindgren (1,2,3,0,0) 6

11. Chris Holder (2,0,3,1,0) 6

12. Andreas Jonsson (0,0,2,1,3) 6

13. Martin Smolinski (2,1,0,1,2) 6

14. Jarosław Hampel (3,0,0,0,1) 4

15. Chris Harris (0,3,0,0,d) 3

16. Andrzej Lebiediew (1,1,0,0,1) 3

17. Wiaczesław Gieruckis NS

 

Bieg po biegu:

1. Hancock, Smolinski, Zagar, Iversen

2. Bjerre, Pedersen, Batchelor, Woffinden

3. Kasprzak, Holder, Lindgren, Harris

4. Hampel, Puodżuks, Lebiediew, Jonsson

5. Iversen, Lindgren, Batchelor, Hampel

6. Woffinden, Kasprzak, Hancock, Jonsson

7. Puodżuks, Pedersen, Smolinski, Holder

8. Harris, Zagar, Lebiediew, Bjerre

9. Holder, Iversen, Woffinden, Lebiediew

10. Hancock, Batchelor, Puodżuks, Harris

11. Lindgren, Jonsson, Bjerre, Smolinski

12. Pedersen, Kasprzak, Zagar, Hampel

13. Pedersen, Iversen, Jonsson, Harris

14. Hancock, Bjerre, Holder, Hampel

15. Kasprzak, Batchelor, Smolinski, Lebiediew

16. Zagar, Puodżuks, Woffinden, Lindgren

17. Bjerre, Kasprzak, Puodżuks, Iversen (d)

18. Pedersen, Hancock, Lebiediew, Lindgren

19. Woffinden, Smolinski, Hampel, Harris (d)

20. Jonsson, Batchelor, Zagar, Holder

Półfinały:

21. Pedersen, Bjerre, Zagar, Woffinden

22. Hancock, Kasprzak, Puodżuks, Batchelor

Finał:

23. Kasprzak, Pedersen, Hancock, Bjerre

 

Relacja na podstawie: Canal+Family2

Udostępnij