Po ośmiu rozegranych turniejach, na czele klasyfikacji generalnej jest Greg Hancock. Drugie miejsce zajmuje Tai Woffinden. Brytyjczyk broni w tym sezonie wywalczonego przed rokiem tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. O miejsce na podium walczy Nicki Pedersen. Duńczyk bardzo dobrze czuje się na gorzowskim torze, ale na przeszkodzie może stanąć niedawno zaleczona kontuzja barku.

 

Faworytem miejscowej publiczności będzie Krzysztof Kasprzak. Reprezentant Polski wygrał w tym sezonie dwa turnieje cyklu Grand Prix i obecnie zajmuje piątą lokatę w „generalce”. Z „dziką kartą” w sobotnich zawodach wystąpi Bartosz Zmarzlik. Dla wychowanka Stali Gorzów będzie to trzeci występ w prestiżowym turnieju. W debiucie przed dwoma laty, Bartek zajął trzecie miejsce wyprzedzając m.in. Tomasza Golloba. Łącznie na torze zaprezentuje się dziś aż pięciu reprezentantów żółto-niebieskich, ponieważ w miejsce Taia Woffindena wskoczył pierwszy z rezerwowych Adrian Cyfer!

 

Na Grand Prix Polski nie wystąpi Darcy Ward. U Australijczyka wykryto w organizmie alkohol podczas GP Łotwy. W miejsce zawodnika Unibaxu Toruń wystąpi Michael Jepsen Jensen.

 

Podczas gorzowskiego turnieju, kibice zgromadzeni na stadionie będą mogli wziąć udział w biało-czerwonej oprawie przygotowanej przez Stowarzyszenie Kibiców „Stalowcy”.

 

 

Lista startowa:
1. Chris Holder (Australia)
2. Niels Kristian Iversen (Dania)
3. Andreas Jonsson (Szwecja)
4. Bartosz Zmarzlik (Polska)
5. Martin Smolinski (Niemcy)
6. Nicki Pedersen (Dania)
7. Kenneth Bjerre (Dania)
8. Greg Hancock (USA)
9. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
10. Chris Harris (Wielka Brytania)
11. Troy Batchelor (Australia)
12. Matej Zagar (Słowenia)
13. Krzysztof Kasprzak (Polska)
14. Fredrik Lindgren (Szwecja)
15. Jarosław Hampel (Polska)
16. Michael Jepsen Jensen (Dania)

 

Rezerwowi:
17. Adrian Cyfer (Polska)
18. Łukasz Kaczmarek (Polska)

 

Początek zawodów: godz. 19:00.

 

Sędzia: Jesper Steentoft
Prezydent Jury FIM: Armando Castagna

 

Na sobotę pozostało jeszcze 2 tys biletów. Sprzedaż wejściówek od godz. 12:00 w kasach stadionowych. Szczegóły tutaj – link.

 

Udostępnij