Niedzielny mecz będzie pojedynkiem trzeciej ekipy ENEA Ekstraligi z szóstą. Mimo braku Nielsa Kristiana Iversena, zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji są gorzowianie. Dryżyna ze stolicy Dolnego Śląska ostatni raz wygrała w Gorzowie w 2002 roku, a pierwszy pojedynek we Wrocławiu zakończył się zwycięstwem Stali Gorzów.

 

Goście przyjadą do Gorzowa osłabieni brakiem kontuzjowanego Taia Woffindena. Indywidualny Mistrz Świata z Wielkiej Brytanii leczy kontuzję ręki. Miejsce Brytyjczyka zajmie ambitnie jeżdżący Troy Batchelor. Australijczyk podczas ostatniej rundy cyklu Grand Prix w Gorzowie uzbierał dziewięć punktów, docierając do półfinału.

 

Podopieczni Piotra Palucha po porażce na własnym stadionie z Azotami Tarnów oraz remisie w Lesznie, są zmotywowani do walki i chcą odnieść pewne zwycięstwo przed własną publicznością. Triumf nad Betardem pozwoli gorzowianom na przystąpienie do fazy play off z drugiego miejsca w tabeli. Gospodarze nie będą mogli zastosować w tym spotkaniu przepisu o „zastępstwie zawodnika” za kontuzjowanego Duńczyka.

 

W życiowej formie wydaje się być Bartosz Zmarzlik. Wychowanek gorzowskiej Stali wygrał ostatnią rundę Grand Prix nad Wartą, co zaszokowało całe środowisko żużlowe. Największą niewiadomą pozostaje dyspozycja Linusa Sundstroema. Szwed nie miał zbyt wielu okazji do jazdy w tym sezonie, a jeśli już pojawiał się na torze, nie zdobywał zbyt wielu punktów dla swojej drużyny. Mecz z teoretycznie słabszym zespołem ma być szansą dla Linusa na odzyskanie zaufania u trenera i miejscowych fanów.

 

 

Kupując bilet na mecz z Spartą Wrocław kibice mają dodatkowo dwa przywileje – tańsze bilety na finał MIMP oraz możliwość zakupu tych samych miejsc w przedsprzedaży (1 etap) na półfinał Enea Ekstraligi. Szczegóły poniżej.

 

 

 

Przypominamy iż sprzedaż wejściówek na te zawody cały czas trwa. Bilety dostępne w sklepie klubowym w Nova Park, punktach partnerskich oraz na stronie www.stal.kupbilety.pl. 

 

 

 

Półfinał Enea Ekstraligi 2014:

 

 

 

Jednocześnie informujemy, iż sprzedaż biletów na Półfinał Enea Ekstraligi zostanie uruchomiona 08.09.2014r. W czasie jej trwania obowiązywać będą trzy etapy sprzedaży:

 

1 etap – Przedsprzedaż dla karnetowiczów oraz kibiców posiadających bilety z meczu z Wrocławiem (tylko na te same miejsca co na karnecie/bilecie). Posiadaczom karnetów przysługiwać będą tańsze bilety, z kolei posiadaczom biletów ceny z przedsprzedaży (z drugiego etapu). 

 

2 etap – Przedsprzedaż

 

3 etap – Sprzedaż otwarta

 

 

 

Przypominamy – Karnety nie obowiązują na rundę play-off! 

 

 

 

Finał MIMP – 13.09.2014r:

 

 

 

13. września na stadionie im. Edwarda Jancarza rozegrany zostanie finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. O medale walczyć będzie dwójka zawodników Stali: Bartosz Zmarzlik i Adrian Cyfer. Od wtorku 02.09.2014r. rusza sprzedaż biletów na te zawody. 

 

 

 

Ceny biletów:

 

20 zł – normalny

 

10 zł – ulgowy

 

5zł – promocyjny (bilet do nabycia za okazaniem wejściówki z meczu Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław)

 

 

 

Posiadacze karnetów wstęp za okazaniem całorocznej wejściówki.

 

 

 

Podczas zawodów MIMP zamknięta będzie Trybuna Wysoka, w związku z tym nie obowiązują miejsca przypisane na karnetach/biletach.

 

Parkingi VIP/BSC oraz PG dostępne dla wszystkich kibiców posiadających karty parkingowe na sezon 2014.

 

 

 

Program zawodów – 2zł

 

 

 

Awizowane składy:

 

Betard Sparta Wrocław:
1. Troy Batchelor
2. Zbigniew Suchecki
3. Maciej Janowski
4. Tomasz Jędrzejak
5. Jurica Pavlic
6. Patryk Dolny

 

Stal Gorzów:
9. Krzysztof Kasprzak
10. Linus Sundstroem
11. Matej Zagar
12. Tomasz Gapiński
13. Piotr Świderski
14. Adrian Cyfer

 

Początek meczu: 19:00
Sędzia: Leszek Demski
Komisarz toru: Marcin Skabowski

Udostępnij