Już jutro rozstrzygną się losy czterech najlepszych w tym roku ekstraligowych drużyn. Kto zmierzy się w finale, a komu przypadnie walka o brązowy medal rozgrywek? Czy Stal Gorzów nadrobi stratę z meczu wyjazdowego w Zielonej Górze i będzie miała okazję powalczyć o upragnione mistrzostwo?

 

85. derby lubuskie padły łupem zielonogórzan, jednak tamtejszy Falubaz do rewanżu przystąpi z zaledwie – a może aż – ośmiopunktową zaliczką. Stal nie składa broni – wręcz przeciwnie! – chce wykorzystać atut własnego toru i wsparcie wspaniałych kibiców, by pokonać rywala „zza miedzy” i pewnie wkroczyć do wielkiego finału. Która z lubuskich drużyn okaże się lepsza na trudnym technicznie torze w Gorzowie?

 

Gospodarze przystąpią do tego pojedynku jeszcze bardziej zmotywowani, za sprawą braku Nielsa Kristiana Iversena. Niewątpliwe osłabienie, jakim jest nieobecność Duńczyka, nie załamuje pozostałych, a wręcz odwrotnie – zmusza do jeszcze większego wysiłku. Za Iversena, jak poprzednio, zastosowana zostanie Z/Z-tka, co da pozostałym zawodnikom dodatkowy bieg. Pewnymi punktami drużyny będą z pewnością Krzysztof Kasprzak i formacja młodzieżowa. Kapitan Stali cały sezon jest głównym filarem drużyny z Grodu nad Wartą i przysparza kibicom wiele radości. W coraz lepszej dyspozycji jest Adrian Cyfer, który po wspaniałym meczu z Wrocławiem był liderem Stali w pierwszym półfinale w Zielonej Górze. Bartosz Zmarzlik w Zielonej Górze pojechał słabiej, jednak kilka dni później w Szwecji udowodnił, że była to jedynie „wpadka” i o jego dyspozycję kibice w Gorzowie mogą być spokojni. Kolejnym atutem gorzowian jest Matej Zagar, który z nienajgorszej strony pokazał się w Zielonej Górze, a na gorzowskim owalu powinien jeszcze poprawić rezultat z toru przy Wrocławskiej 69. Zagadką w drużynie pozostaje postawa Piotra Świderskiego i Linusa Sundstroema. I o ile ten pierwszy jest raczej pewny swojego występu w lidze, o tyle Szweda może zastąpić jego rodak – Matias Thoernblom. Nowy nabytek Stali został zaproszony na trening i jego dyspozycja w Gorzowie, a także występ Linusa w GP Challege w Lonigo zdecydują, który z reprezentantów Kraju Trzech Koron wystąpi jutro pod numerem 10.

 

Falubaz przyjeżdża do Gorzowa bronić ośmiopunktowej zaliczki w niezmienionym składzie. Wśród zielonogórzan nie zawodzą liderzy – niepewna postawa Jarosława Hampela zniknęła podczas derbów, a – niesiony zwycięstwem w ostatniej rundzie Grand Prix – Andreas Jonsson potrafił wygrywać z każdym. Do tego poprawna postawa Piotra Protasiewicza może napawać optymizmem, jednak cieniem na drużynie z południa województwa kładzie się dyspozycja Loktaeva, Becha czy formacji młodzieżowej – Strzelca i Adamczewskiego. Falubaz musi się też zmierzyć z wiadomością o karze dla Patryka Dudka, co może podłamać morale jeźdźców Myszki Miki.

 

Problemem Stali może być niekorzystna aura, o jakiej mówią prognozy pogody, jednak dwa zamknięte dla publiczności treningi powinny wystarczyć, żeby gorzowianie dopasowali się do swojego toru. Z pewnością ważne będzie też wsparcie nieocenionych kibiców, którzy tłumnie zjawią się na stadionie przy Śląskiej. Coraz mniej biletów zostało w klubowych kasach, więc niezdecydowanym radzimy się pospieszyć!

 

„49 – liczba tygodnia” – taki wpis na facebookowym profilu prezesa Stali, Ireneusza Macieja Zmory, pojawił się w poniedziałek po derbach w Zielonej Górze. Wszyscy domyślamy się, że chodziło o liczbę punktów, jakie Stal musi zdobyć w 86. derbach lubuskich, aby uzyskać awans do finału. Czy to możliwe? Przekonamy się już w niedzielę o godz. 19.00!

 

SPAR Falubaz Zielona Góra:

1. Jarosław Hampel

2. Oleksandr Loktaev

3. Piotr Protasiewicz

4. Mikkel Bech Jensen

5. Andreas Jonsson

6. Kamil Adamczewski

 

Stal Gorzów:

9. Krzysztof Kasprzak

10. Linus Sundstroem

11. Matej Zagar

12. Niels Kristian Iversen

13. Piotr Świderski

14. Adrian Cyfer

 

Początek meczu o godz. 19:00

Sędzia zawodów: Artur Kuśmierz

Komisarz toru: Zbigniew Kuśmierski

 

Bilety do nabycia w sklepie klubowym w Centrum Handlowym NoVa Park, punktach partnerskich oraz w dniu zawodów w kasach stadionowych.
 

Uwaga! Kibice zakupujący wejściówki będą musieli okazać dowód tożsamości (z numerem PESEL, w przypadku wszystkich, którym został nadany oraz innym numerem dokumentu tożsamości dla osób z zagranicy) ze zdjęciem lub w przypadku zakupu większej ilości biletów – dowody tożsamości pozostałych osób lub kserokopie tych dokumentów (z numerami PESEL).

 
Harmonogram sprzedaży:
08.09.2014 – 10.09.2014 – Przedsprzedaż dla karnetowiczów i kibiców z biletami ze Spartą Wrocław
11.09.2014 – 15.09.2014 – Przedsprzedaż

16.09.2014 – 21.09.2014 – Sprzedaż otwarta

 
SPRZEDAŻ OTWARTA (16.09-21.09.2014):

 
Trybuna niska:

I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 40zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 60zł
Bilet ulgowy – 45zł

II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 30zł

Trybuna wysoka:

I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 55zł
Bilet ulgowy – 45zł

Prosta (sektory 42-55)
Bilet normalny – 60zł
Bilet ulgowy – 45zł

II łuk (sektory 29-41)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 35zł
 

W związku z faktem, że mecze derbowe zaliczają się do imprez podwyższonego ryzyka 21 września 2014r. na stadionie im. Edwarda Jancarza obowiązywać będzie szereg zmian w organizacji zawodów.

Każdy kibic zgodnie z regulaminem imprezy jest zobowiązany do okazania dowodu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL (jeśli jest nadany).  

Prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion ze względu na zaostrzone i czasochłonne procedury bezpieczeństwa (weryfikacja tożsamości). Dobra współpraca ze służbami organizacyjnymi ułatwi płynne wejście na obiekt.

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup.

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów:
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111)
– Stacja paliw Petrotrans – Międzyrzecz – droga na Rokitno za Strażą Pożarną
– EBIS Tonery, Atramenty – Gorzów Wlkp., ul. Jana Dekerta 18 lok. 2, wyłącznie pn-pt 9:00-17:00, www.ebis.pl

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

W przypadku, gdy na bilet wybiera się inna osoba musi ona wypełnić formularz przepisania wejściówki – link.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Udostępnij