Znany jest już nowy termin półfinałowych derbów lubuskich. Stal Gorzów skupia się na środzie, zapominając o tym, co miało miejsce w niedzielny wieczór. W rozmowie z naszym portalem prezes klubu, Ireneusz Maciej Zmora, nie krył swojego zażenowania sytuacją z pierwszego podejścia do pojedynku ze SPAR Falubazem Zielona Góra.

 

www.stalgorzow.pl: Miało być wielkie sportowe święto podczas lubuskich derbów, a znów skończyło się skandalem.

 

Ireneusz Maciej Zmora: – Przede wszystkim dziękuję kibicom za to, że wytrwali z nami na stadionie w komplecie przez dwie godziny. Przykro mi, że jury nie stanęło na wysokości zadania, w konsekwencji czego byliśmy świadkami zdarzeń, które chwały żużlowi nie przynoszą. W niedzielę zobaczyliśmy, jak odgania się z naszej pięknej dyscypliny kibiców i sponsorów. Wyznaczony w środku tygodnia termin o godzinie 17:45 jest dla wielu kibiców nieodpowiedni i spowoduje zwroty zakupionych biletów, co skutkuje kolejnymi stratami finansowymi, a te z samego tylko odwołania meczu wyniosą około 70-80 tys zł. I co ciekawe, sprawcy tego zdarzenia otrzymają swoje wynagrodzenie, jakby swoją pracę wykonali tak, jak trzeba. Jednak mam nadzieję, że Zarząd oraz Rada Nadzorcza Ekstraligi Żużlowej wyciągnie konsekwencje od winnych tej antyreklamy żużla. Dziś żużel to wielomilionowe budżety, wielotysięczne tłumy kibiców, liczni sponsorzy, kontrakty z telewizją, a o wizerunku dyscypliny decydują sędziowie-amatorzy. Powtórzę się i powiem po raz kolejny: czas na profesjonalizację dyscypliny, dla amatorów tu nie ma miejsca.

 

Znamy już nowy termin rozegrania tych zawodów. Jakie są nastroje w zespole przed powtórką półfinału?

 

– W środę jest drugie podejście do spotkania z Falubazem. W klubie wszyscy są zmotywowani i zdeterminowani. W zawodnikach jest olbrzymia złość sportowa i chęć udowodnienia swojej wyższości sportowej. Wierzę, że mecz, który czeka nas w środę, zakończy się sukcesem i Stal Gorzów wystąpi w finale rozgrywek. Na tym meczu, jak na żadnym innym, potrzebujemy wsparcia kibiców, i to bardziej niż kiedykolwiek. To spotkanie będzie wymagało maksymalnego wysiłku nie tylko od zawodników, ale też od sztabu szkoleniowego, działaczy i przede wszystkim od fanów, których wsparcie – jak wierzę – wprowadzi nas do finału. Nie wystarczy wygrać tego meczu. Trzeba zdobyć 49 oczek” i każdy może dołożyć swoją cegiełkę – wystarczy być w środę na Stadionie im. Edwarda Jancarza.

 

Czy planowane są jakieś przygotowania przed drugim podejściem do pojedynku ze SPAR Falubazem Zielona Góra?

 

We wtorek, przed meczem z Falubazem, planujemy trening z udziałem wszystkich zawodników naszej drużyny, oprócz Adriana Cyfera, który jedzie w Indywidualnych Mistrzostwach Ligi Juniorów w Częstochowie. Z pełną mobilizacją czekamy na drużynę z Zielonej Góry. Dodajmy też, że całkowicie zmieniony został skład jury na powtórkę derbowego pojedynku. Przewodniczącym Jury będzie Tomasz Proszowski, sędzią Jerzy Najwer, a komisarzem toru Grzegorz Janiczak. Bez zmian pozostaje stanowisko komisarza technicznego, które piastował Leszek Demski.

Udostępnij