Fogo Unia po wyeliminowaniu faworyta rozgrywek, sprawiła dużą niespodziankę i ma apetyt na złoty medal. Stal chce powalczyć o tytuł mistrza nawet w osłabionym składzie.

Według ekspertów, w finale spotkają się dwie najmocniejsze drużyny, które zasłużyły na awans. Leszczynianie w półfinale wygrali dwukrotnie z faworyzowaną ekipą Unii Tarnów, a gorzowianie rozgromili przed własną publicznością odwiecznego rywala z Zielonej Góry, odrabiając tym samym ośmiopunktową stratę.

Oba zespoły spotkały się w Lesznie miesiąc temu. Wówczas, osłabieni brakiem Nickiego Pedersena i Przemysława Pawlickiego gospodarze, uratowali remis w ostatnim wyścigu, który dał im awans do fazy play off.

Tym razem Fogo Unia, przynajmniej na papierze, powinna być mocniejsza niż w spotkaniach półfinałowych. Wszystko wskazuje na to, że do składu „Byków” wróci Kenneth Bjerre, który leczył kontuzję barku. Do optymalnej dyspozycji dochodzi Przemysław Pawlicki, który zdobył w Tarnowie siedem „oczek”.

Stal Gorzów ostatni tytuł DMP zdobyła w 1983 roku. Podopieczni Piotra Palucha stają przed dużą szansą, jednak jak podkreśla sam szkoleniowiec, żużlowców Unii Leszno nie należy lekceważyć. O mistrzostwie mogą zadecydować detale.

Kluczowe dla wyniku spotkania może być zastępstwo zawodnika za Nielsa Kristiana Iversena. W Zielonej Górze taki manewr nie zaowocował dużą zdobyczą punktową, w rewanżu zawodnicy, którzy zastępowali Duńczyka, byli skuteczniejsi. Spore nadzieje po ostatnim spotkaniu pokładać można w Linusie Sundstroemie. Młody Szwed zaliczył najlepsze spotkanie w tym sezonie, zdobywając dziesięć punktów i dwa bonusy w pięciu startach.

Zapowiada się arcyciekawy finał najlepszej ligi świata. Stadion im. Alfreda Smoczyka, jak przy każdej podobnej okazji, wypełni się w najbliższą niedzielę do ostatniego miejsca na trybunach.

Awizowane składy:

Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak
2. Linus Sundstroem
3. Matej Zagar
4. Niels Kristian Iversen
5. Piotr Świderski
6. Adrian Cyfer

Fogo Unia Leszno
9. Nicki Pedersen
10. Damian Baliński
11. Grzegorz Zengota
12. Przemysław Pawlicki
13. Mikkel Michelsen
14.
15. Tobiasz Musielak

Początek meczu: 19:00
Sędzia: Jerzy Najwer
Komisarz toru: Robert Sawina

Udostępnij