Już dziś rozpocznie się piąty w historii turniej Grand Prix Polski na „Motoarenie” w Toruniu. Poprzednie edycje zakończyły się sukcesami Polaków. Czy toruński obiekt przyniesie szczęście Krzyśkowi Kasprzakowi?

Zawodnik Stali Gorzów przed ostatnim turniejem zajmuje drugą pozycję w generalnej klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Świata, mając zaledwie trzy „oczka” przewagi nad broniącym tytułu Taiem Woffindenem. Obecnym liderem „generalki” jest Amerykanin Greg Hancock, który ma przewagę dwunastu punktów nad Polakiem. „Grinowi” do zdobycia mistrzostwa świata wystarczy dziewięć „oczek” i to przy założeniu, że „KK” będzie bezbłędny. Dla Krzysztofa Kasprzaka będzie to najważniejszy turniej w karierze, gdyż nigdy jeszcze nie był tak blisko wywalczenia złotego medalu. Zapowiada się zatem pasjonująca walka o tytuł najlepszego żużlowca globu.

Ciekawie przedstawia się sytuacja jeśli chodzi o utrzymanie pozycji w czołowej ósemce cyklu Grand Prix. O premiowane miejsca na przyszły rok powalczy czterech zawodników, których dzielą zaledwie dwa punkty. Po bezdyskusyjnym triumfie Jarosława Hampela w Sztokholmie, to właśnie „Mały” jest najczęściej wymieniany jako ten, który bez większych problemów powinien sobie zapewnić minimum ósmą lokatę.

Miejsce w cyklu Grand Prix 2015 zapewnione ma już Matej Zagar, który z kolei zapowiada walkę do końca o podium. Z powodu kontuzji w ósemce nie utrzyma się Niels Kristian Iversen. „PUK” ma jednak dostać stałą „dziką kartę” od organizatorów na 2015 rok.

Lista startowa:
1. Matej Zagar (Słowenia)
2. Nicki Pedersen (Dania)
3. Martin Smolinski (Niemcy)
4. Maciej Janowski (Polska)
5. Greg Hancock (USA)
6. Kenneth Bjerre (Dania)
7. Troy Batchelor (Australia)
8. Andreas Jonsson (Szwecja)
9. Krzysztof Kasprzak (Polska)
10. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
11. Adrian Miedziński (Polska)
12. Jarosław Hampel (Polska)
13. Michael Jepsen Jensen (Dania)
14. Chris Holder (Australia)
15. Fredrik Lindgren (Szwecja)
16. Chris Harris (Wielka Brytania)
17. Paweł Przedpełski (Polska)
18. Oskar Fajfer (Polska)

Początek zawodów: godz. 19:00.
Sędzia: Krister Gardell
Prezydent Jury FIM: Anthony Steele
Informacje o torze:
Długość: 325 metrów
Szerokość na prostych: 12 m
Szerokość na łukach: 18 m
Rekord toru: 57,07 sek. – Tomasz Gollob

Udostępnij