Po ponad 20 latach do Klubu Sportowego Stal Gorzów powraca sekcja piłki ręcznej. Nasza drużyna rozgrywać będzie mecze w ramach III Ligi Wielkopolskiej. O zbliżającym się sezonie rozmawialiśmy z trenerem żółto-niebieskich Januszem Szopą.

www.stalgorzow.pl: Panie trenerze, drużyna piłki ręcznej Stali Gorzów wraca do rozgrywek po wielu latach niebytu, w jakiej klasie rozgrywkowej wystartuje i jakie są cele na ten sezon?

Janusz Szopa: – Startujemy w III Lidze Wielkopolskiej. W województwie lubuskim są łącznie 3 zespoły grające w piłkę ręczną na poziomie III ligi – my startujemy ze Świebodzinem w Lidze Wielkopolskiej, a Nowa Sól gra w Lidze Dolnośląskiej. Nasza dywizja liczy 10 zespołów, każda drużyna ma więc do rozegrania po 9 kolejek u siebie i na wyjeździe – to duża porcja meczów. Oprócz tego po rozgrywkach ligowych czekają nas wewnętrzne rozgrywki wojewódzkie w formie jednodniowego turnieju. Jego zwycięzca będzie reprezentował woj. lubuskie w rozgrywkach o awans do II ligi. A co do celu, to chcemy, by zespół się konsolidował i osiągał jak najlepsze wyniki. Mamy nadzieję, że młodzież będzie się szkolić i podglądać starszych zawodników. Postaramy się wygrać jak najwięcej spotkań, ale w tym sezonie stawiamy przede wszystkim na zgranie drużyny.

Ilu zawodników znajdzie się w kadrze drużyny i czy o sile zespołu będą stanowić gorzowianie?

– W kadrze jest 17 zawodników i wszyscy są z Gorzowa. Kilku z nich grało już w Ekstraklasie i I lidze. Część reprezentowała miasto w Mistrzostwach Polski Juniorów. Jest to mieszanka rutyniarzy, zawodników w średnim wieku i juniorów z rocznika ’96. Być może kadra zwiększy się, bo kilku chłopaków zastanawia się nad podjęciem współpracy. Czekamy więc na rozwój sytuacji.

Mecze będą rozgrywane w hali Zespołu Szkół numer 20. Co może pan powiedzieć o tym obiekcie?

– Wcześniej były tu już rozgrywane mecze Ekstraklasy. Obiekt jest bardzo znany i z przyjemnością będziemy rozgrywać tu mecze. Warto dodać, że hala pomieści sporą grupę osób. Przed naszymi spotkaniami mecze będą rozgrywały zespoły z UKS Miś. Chcemy zaprezentować umiejętności młodszych chłopców przed meczami seniorów. Głęboko wierzymy, że za kilka lat wesprą oni grupę seniorską Stali.

Jak często będą odbywać się mecze?

– Pierwsza kolejka startuje 8 listopada. Mecze będą rozgrywane niemal co tydzień, jest tylko kilka niedużych przerw. Pierwsze dwie kolejki gramy u siebie. Rozgrywki zakończą się pod koniec kwietnia.

Gdzie kibice znajdą szczegółowy terminarz rozgrywek naszych szczypiornistów?

– Terminarz znajduje się na stronie internetowej Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej (link).

Udostępnij