Nie ma wątpliwości, że mijający sezon był najlepszym w historii gorzowskiego klubu. Podsumujmy więc jakie tytuły zdobyli gorzowscy zawodnicy.

 

Dla gorzowskich kibiców najważniejsze znaczenie ma oczywiście wywalczenie po 31 latach złotych krążków Drużynowych Mistrzostw Polski. Ale medali w rozgrywkach drużynowych, jak i indywidualnych wielu szczebli było znacznie więcej.

 

Kolejne złoto dla Stali nasi zawodnicy (Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik i Adrian Cyfer) wywalczyli w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Kapitan Stali został ponadto Indywidualnym Mistrzem Polski, a pozostali Stalowcy startujący w finale – B. Zmarzlik i Piotr Świderski – uplasowali się odpowiednio na 6. i 11. miejscu. W Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Zmarzlik był trzeci (brązowy medal), a A. Cyfer szósty. W Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski żółto-niebiescy „zgarnęli” srebrne krążki, a dodatkowo Adrian Cyfer wygrał złoto w turnieju finałowym Brązowego Kasku.

 

Nasi reprezentanci świetnie radzili sobie również w rozgrywkach międzynarodowych. Wicemistrzem świata został „KK”, a gdyby nie kontuzja, nasz kapitan prawdopodobnie doczekałby się złota. Matej Zagar w Grand Prix zajął 5. pozycję, a Niels K. Iversen z powodu kontuzji zakończył rywalizację na 11. pozycji.

 

Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów z kolegami z innych polskich klubów wywalczył B. Zmarzlik. Etatowi juniorzy Stali z reprezentacją Polski zdobyli też Drużynowe Mistrzostwo Europy Juniorów. Drużynowy Puchar Świata padł łupem Duńczyków z Iversenem w składzie, a srebro trafiło do Polski i Krzysztofa Kasprzaka.

 

Ponadto „PUK” Iversen został Indywidualnym Mistrzem Danii, a Zagar Indywidualnym Mistrzem Słowenii i Chorwacji.

Udostępnij