Stowarzyszenie Kibiców Stali Gorzów Stalowcy” w bieżącym roku zdołało przeprowadzić kilka akcji charytatywnych, ale organizacja zapowiada, że pomimo kończącego się sezonu dalej będzie wspierać potrzebujących.

 

Podczas meczu z Wybrzeżem Gdańsk przedstawiciele „Stalowców” zbierali fundusze na zakup tzw. schodołazu dla pani Iwony Rosy. Schodołaz jest urządzeniem które pozwala zjeżdżać wózkiem inwalidzkim po schodach. Kwota zakupu używanego schodołazu wynosiła 2070,00 zł. Dzięki uprzejmości i dobremu sercu gorzowskich kibiców, zebrana kwota wyniosła 2238,60 zł oraz 9,80 euro. Urządzenie zostało zakupione, a pozostała część pieniędzy ze zbiórki zasiliła konto pani Iwony udostępnione przez gorzowską fundację „Serce na dłoni”

 

– Chciałam serdecznie podziękować ludziom dobrego serca, którzy mi ułatwili wyjście z domu. Dziękuję również Stowarzyszeniu Kibiców „Stalowcy” za zorganizowanie akcji – tak krótko, ale wzruszonym głosem skomentowała cała akcję pani Iwona.

 

Kolejna akcja stowarzyszenia odbyła się przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kibice Stali zbierali artykuły szkolne dla najbardziej potrzebujących uczniów w Gorzowie i okolicach.

 

Żółto-niebiescy zaangażowali się również w pomoc kibicowi Pogoni Szczecin. Marcin „Francuz” Baran w roku 2001 dowiedział się, że choruje na rzadko spotykaną chorobę – ameloblastomę. To nowotwór żyjący w szczęce, ślinie i układzie pokarmowym. W tym samym roku przeszedł operację, która zatrzymała chorobę. W sierpniu 2014 roku „Francuz” zmierzył się z informacją, że choroba nawróciła z przerzutami na wątrobę. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy szybko zareagowali i umówili zabieg we Francji na 23 września 2014 roku. Koszt zabiegu to 25000 euro. Dzięki wsparciu kibiców z całej Polski, w tym z Gorzowa, Marcin pojechał na operację ratującą jego życie.

 

„Stalowcy” nie zwalniają tempa i zapowiadają kolejne akcje. Lada dzień powróci zbiórka nakrętek od napojów. – Nakrętki będziemy zbierać przez cały czas. Gdy dowiemy się, że ktoś potrzebuje pomocy, będziemy wymieniać je na gotówkę – mówi Grzegorz Szymański ze stowarzyszenia „Stalowcy”.

 

W ostatnich dniach stowarzyszenie wsparło 21-letniego Piotra Radonia, który urodził się bez kończyn i zbiera fundusze na specjalistyczny wózek i protezy. Dodatkowo „Stalowcy” zachęcają do wysłania urodzinowej kartki dla Wiktorii cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości. Pod koniec roku stowarzyszenie zaangażuje się również w akcję „Szlachetna Paczka”.  

Udostępnij