Słoweniec reprezentujący drużynę Stali Gorzów w latach 2009-2012 i sezonie 2014 postanowił na kolejny rok związać się z nadwarciańskim klubem.

 

Informację potwierdził dziś prezes Stali Gorzów Ireneusz Maciej Zmora. – Zgodnie z tym co założyliśmy, do końca października przeprowadzimy spotkania ze wszystkimi naszymi zawodnikami. Efekt jest taki, że dziś mogę oficjalnie poinformować, iż Matej Zagar w sezonie 2015 będzie reprezentował Stal Gorzów – powiedział naszemu portalowi sternik żółto-niebieskich.

 

Zarząd klubu liczy na jeszcze lepszą dyspozycję Słoweńca w przyszłym roku: – Matej dobrze czuje się w Gorzowie, sprawdził się. Liczymy, że w lidze wróci do poziomu z roku 2013, gdzie był 8. zawodnikiem ligi. W tym roku był 18., ale to pokazuje, że jest w nim potencjał. Mam nadzieję, że jak nieco inaczej poukłada kalendarz startów, jego poziom sportowy wzrośnie. Mam tu na myśli głównie starty w Wielkiej Brytanii, które go mocno obciążały fizycznie – dodał Ireneusz Maciej Zmora.

 

Matej Zagar jest już kolejnym obcokrajowcem, który przedłużył kontrakt ze Stalą. Wcześniej uczynili to Niels K. Iversen i Linus Sundstroem. Ważne umowy z klubem mają również młodzieżowcy i kapitan Krzysztof Kasprzak.

Udostępnij