Już jutro kolejny mecz piłki ręcznej, w którym reaktywowana drużyna Stali Gorzów zmierzy się z ekipą UKSu Salus Przedecz.

 

Po zeszłotygodniowym, wysokim zwycięstwie, gorzowscy szczypiorniści przystępują do drugiej kolejki III ligi wielkopolskiej. Tym razem na ich drodze stanie drużyna z Przedecza. Jak Stalowcy przygotowują się do tego spotkania? – Wypadła nam jedna sesja treningowa ze względu na święto, dlatego tylko w piątek wieczorem będziemy pracować nad wyeliminowaniem błędów własnych, które pojawiły się w meczu ze Strzałkowem. O naszych rywalach wiemy praktycznie to samo, co i o poprzednich, czyli niewiele. Doszły do nas słuchy, że istnieje zagrożenie na lewym rozegraniu i nie wiemy na temat tego zespołu nic więcej. – mówił trener Szopa.

 

Brak informacji o przyjezdnych nie przeszkodził Stalowcom w szybkim zdobyciu wysokiej przewagi i wygraniu meczu. Jakie więc są cele drużyny, mimo tak znikomego rozeznania wśród jutrzejszych rywali? – Oczywiście, trzeba wygrać ten mecz, starać się, żeby wygrana była tak przekonująca jak w poprzednim meczu. Chcemy pokazać, że pierwsze spotkanie nie było przypadkowe i, że jesteśmy w stanie wygrać jutrzejsze podobnym rezultatem. Czy to się uda – nie wiem, ale chcemy pokazać ciekawą piłkę ręczną i stosować coraz więcej nowych zagrań. Pierwszy mecz pokazał, że jednak jesteśmy gotowi do gry na nieco wyższym poziomie i teraz naszym głównym celem jest stabilizacja zespołu, żeby wyłonić trzon drużyny, który będzie w stanie powalczyć o wyższą ligę.

 

Pierwsze spotkanie przyciągnęło na trybuny całkiem sporo kibiców, w tym zorganizowaną grupę fanów ze Stowarzyszenia Kibiców „Stalowcy”, którzy poprowadzili doping podczas meczu naszych szczypiornistów. Jak takie wsparcie wpłynęło na drużynę? – Jest to na pewno motywujące, że taka ilość kibiców pojawiła się na trybunach. Zawodnicy mają jeszcze większe ambicje i chęci do pokazania kilku ciekawych zagrań, do gry na najlepszym poziomie na jaki ich stać. Zorganizowany doping był ciekawym przeżyciem i doświadczeniem. Mamy nadzieję, że z czasem coraz więcej kibiców będzie przychodziło i dołączało się do kibicowania – zakończył trener gorzowskiej Stali.

 

Spotkanie z UKSem Salus Przedecz odbędzie się już jutro o 16.00 w hali przy ulicy Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkich kibiców zapraszamy od 15.30 do kas hali, w której można będzie nabyć wejściówki w cenie 5 zł, bez podziału na bilety normalne i ulgowe.

Udostępnij