30 listopada mija termin rozliczeń polskich klubów żużlowych ze swoimi dotychczasowymi zawodnikami. Jak mówi nam prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora, nadwarciański klub jest na czysto” ze wszystkimi żużlowcami reprezentującymi Stal w sezonie 2014.

 

– Obecnie mamy spłacone wszystkie zobowiązania wobec naszych zawodników za wyjątkiem trzech faktur błędnie wystawionych przez jednego z żużlowców. Wymagana jest korekta faktur, a z naszej strony środki są zabezpieczone. Dodam, że klub żadnemu z zawodników startujących w Stali w sezonie 2014 nie obniżył wynagrodzeń – powiedział sternik klubu z Gorzowa.

 

Czy zatem żółto-niebiescy uzyskają licencję na starty w sezonie 2015 w pierwszym terminie? Okazuje się, że nie: – Stadion im. Edwarda Jancarza, który wynajmujemy od miasta, nie spełnia wymogów Ekstraligi i PZM, bo wygasła homologacja na dmuchaną bandę, która służy od 2007 roku. Jej stan techniczny jest na tyle zły, że dalsze użytkowanie zagraża bezpieczeństwu zawodników. Już kilka miesięcy temu poinformowaliśmy o tym fakcie administrujący obiektem Ośrodek Sportu i Rekreacji, wydział sportu i prezydenta miasta. Liczymy na to, że przed pierwszymi treningami obiekt będzie spełniał wszystkie wymagania regulaminowe – podsumował prezes Zmora.

Udostępnij