W czerwcu tego roku po dwóch latach odświeżyliśmy badanie profil Kibica Stali. Na nasze ankiety odpowiedziało 1177 respondentów. Badanie przeprowadziło Koło Naukowe Public Relations 2.0 działające przy Uniwersytecie Szczecińskim.

 

Badanie dało odpowiedzi na szereg pytań. W dodatku, ułatwi nam wyjście do Kibica, gdyż dzięki takim działaniom poznajemy jego oczekiwania w stosunku do klubu.

 

W porównaniu do badania z 2012 roku wzrosła nam liczba fanów – kobiet. Panowie stanowią 56 % ogółu Kibiców, natomiast kobiety 44 %. Wiek przeciętnego Kibica Stali to przedział 25-39 lat – stanowi 41 % całości. Zainteresowanie klubem przejawia też większa ilość sympatyków zza granicy. Kibiców z Gorzowa jest oczywiście zdecydowanie najwięcej, natomiast o 15 % wzrosła nam liczba kibiców w woj. lubuskim (z 27% do 31%).

 

Aż 49 % kibiców sympatyzuje ze Stalą Gorzów dłużej niż 8 lat. Zmiany nastąpiły także w kategorii „Skąd dowiedziałeś się o Stali Gorzów?”. 68 % po raz pierwszy usłyszało o nadwarciańskim klubie od rodziny i jest to nieznacznie większy odsetek w porównaniu do roku 2012.

 

35 % Kibiców jest na wszystkich meczach u siebie, 33 % na prawie wszystkich, a 22 % na kilku w sezonie. Daje to o wiele większy procent deklarowanych co mecz niż wynik w sezonie 2012. Dodatkowo Kibic z zagranicy jest przy Śląskiej 1-2 razy w ciągu sezonu. Takich fanów jest 51 %.

 

95 % osób badanych deklaruje oglądanie meczów tylko na żywo. Z kolei czynnikiem determinującym do przyjścia na stadion jest widowisko i profesjonalna organizacja meczów. 95 % ankietowanych stwierdza, że mecze Stali są dobrze zorganizowane.  

Udostępnij