Młodzieżowiec gorzowskiej Stali w końcu doczekał się upragnionego kontraktu zawodowego. – W zbliżającym się sezonie dam sobie radę, jestem o tym przekonany – zapewnia młody zawodnik z Zawarcia.

 

– Kontrakt jest już podpisany, więc mogę spokojnie przygotowywać się do sezonu – powiedział redakcji www.stalgorzow.pl Adrian Cyfer. Młodzieżowiec żółto-niebieskich uważa, że to kolejny krok w przód, dzięki któremu będzie się rozwijał.

 

– Teraz sam będę dbał o siebie, nie będę musiał polegać tylko na klubie. Wszystko, co będę potrzebował będę kupował sam – motocykle, części etc. Zatrudnię też swojego mechanika. Plus jest taki, że będę wiedział co kupiłem i będę starał się, by sprzęt był jak najlepiej do mnie dopasowany. Są też minusy – na pewno czekają mnie większe wydatki. Można powiedzieć, że rozmowy w sprawie takiego kontraktu trwały dwa lata, ale w sezonie 2014 pokazałem, że zasługuję na taki kontrakt. W tym roku dam sobie radę, jestem o tym przekonany – zapewnia Cyfer.

 

Zarząd klubu uważa, że Adrian już na tyle dojrzał i dorósł, że jest w stanie sam poprowadzić swoja karierę. – Oczywiście zawsze będziemy mu służyć pomocą i radą, ale od tego roku odpowiedzialność za wynik w stu procentach spoczywa na barkach Adriana. On w ramach kontraktu otrzymuje wynagrodzenie, on musi decydować o tym jaki sprzęt kupić, kiedy go wyremontować i jakich mechaników zatrudnić – podsumowuje prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

Udostępnij