17 stycznia miało miejsce rozstrzygnięcie XXV Plebiscytu Tygodnika Żużlowego. W gronie 10 najpopularniejszych żużlowców 2014 roku znalazło się dwóch zawodników Stali.

 

W najbardziej prestiżowej kategorii na 10 najpopularniejszych żużlowców Polski, kapitan żółto-niebieskich dzięki głosom czytelników zdobył pierwsze miejsce.

 

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku, zawsze marzyłem by być najlepszym polskim zawodnikiem i to się udało. Gala, która odbyła się w Lesznie była rewelacyjna, pojawiliśmy się z całym moim teamem i sponsorami i można powiedzieć, że zamknęliśmy imprezę nad ranem. Pozdrawiam wszystkich kibiców Stali i dziękuję im za głosy. Podziękowania kieruję również w stronę moich sponsorów – powiedział nam lider Stali Gorzów.

 

Drugim Stalowcem, który znalazł się w czołowej dziesiątce był Bartosz Zmarzlik. Czołowy polski junior uplasował się na wysokiej, piątej pozycji, a oprócz Kasprzaka wyprzedzili go jedynie Piotr Pawlicki, Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej.

 

– Cieszę się, że kolejny zawodnik ze Stali wspina się do góry, fajnie, że w gronie najlepszych żużlowców Polski było nas dwóch – dodał „KK”.

 

Spory sukces odniósł również prezes Stali Gorzów Ireneusz Maciej Zmora. Został on działaczem roku 2014. – To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale dla całego naszego zespołu – zarządu, trenera, kierownika drużyny, żużlowców, pracowników klubu, mechaników – wszyscy zdobyliśmy tytuł mistrzowski po 31 latach. Mi przyszło jedynie w udziale być ich twarzą jako prezes. To miłe otrzymać takie wyróżnienie, tym bardziej, że decydowały głosy kibiców z całej Polski, którzy sympatyzują z wieloma klubami – powiedział prezes Zmora.

 

Dodajmy, że tradycyjnie podczas gali Tygodnika Żużlowego wręczono nominacje do kadry Polski. W reprezentacji młodzieżowej znaleźli się Bartosz Zmarzlik i Adrian Cyfer, natomiast w grupie seniorów Krzysztof Kasprzak.  

Udostępnij