Menadzer drużyny VMS Elit Vetlanda Bosse Wirebrand z niecierpliwością czekał na wieści ze Szwajcarii odnośnie oficjalnego ogłoszenia szczegółów rozegrania tegorocznej edycji World Speedway League. Decyzję o lokalizacji imprezy w Gorzowie przyjął z wielkim spokojem,

– Podobnie, jak Piraterna Motala w ubiegłym roku, pojedziemy do Polski po główne trofeum. Wystawimy najmocniejszy skład na jaki nas aktualnie stać z Jarosławem Hampelem, Emilem Sajfutdinowem, Taiem Woofindenem i Tomasem H. Jonassonem.

Ten ostatni ogłosił ostatnio, ze zaciesni współprace z cenionym w Szwecji menadżerem i będzie korzystał z jego wiedzy i doświadczenia rowniez podczas występów w serialu Grand Prix.

– W odwodzie pozostaje nam jeszcze Janusz Kołodziej, który był członkiem naszej mistrzowskiej ekipy z poprzedniego sezonu.

 

Kolejnym Polakiem, który dla Vetlandy zdobywał niezwykle wazne punkty w lidze szwedzkiej jest Bartosz Zmarzlik, ale co do możliwości jego wykorzystania w gorzowskim turnieju finałowym Bosse jest raczej ostrozny,

– Jeśli Bartek jest w stanie wygrać turniej Grand Prix u siebie w Gorzowie, nie sądzę, aby mogło go zabraknąć w składzie Stali w turnieju WSL. Ja oczywiście chętnie widziałbym go w naszych barwach…(śmiech)

Dla VMS Elit Vetlandy będą to pierwsze oficjalne zawody w roku 2015.

– Zwycięstwo w WSL będzie dla nas oczywiście priorytetem, ale dodatkowo będziemy mieli świetne przetarcie przed startem Elitserien, który zaplanowano na pierwszy wtorek maja czyli 5.05.

– Musimy dać szansę World Speedway League! – kontynuuje Wirebrand – Byłem na zawodach w Zielonej Górze w październiku, moze nie wszystko wyszło idealnie w ubiegłym roku, ale z czasem, kiedy wszystko wokół WSL będzie jeszcze lepiej przygotowane i zorganizowane, mozemy przy odpowiednim zaangażowaniu za 3-4 lata doczekać się naprawdę bardzo dobrego produktu.

– Jeśli WSL miałaby w przyszłości składać się z czterech turniejów w czterech krajach, potrzebujemy wolnych terminów, ale wierzę, ze uda się tak ułozyć międzynarodowy kalendarz, żeby znaleźć najlepsze daty do rozegrania turniejów w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Danii i Polsce.

 

Źródło: wslspeedway.com/bosse-wirebrand-o-wsl/

Udostępnij