W tym tygodniu oficjalnie ogłoszono, że w drugich w historii zawodach FIM World Speedway League wystąpi drużyna gorzowskiej Stali. Żółto-niebiescy zapowiadają walkę o pierwszy tytuł dla Polski.

 

Turniej zostanie rozegrany na stadionie imienia Edwarda Jancarza, co będzie dużym atutem Drużynowego Mistrza Polski. Oprócz naszej ekipy, w zawodach wystartują mistrzowie ligi angielskiej – Poole Pirates, mistrz Danii Holsted Speedway i mistrz Szwecji VMS Vetlanda. Zwłaszcza skład tych ostatnich prezentuje się bardzo okazale.

 

Barwy drużyny ze Szwecji reprezentuje między innymi Bartosz Zmarzlik. Czołowy polski młodzieżowiec nie ma jednak problemu z wyborem klubu, który będzie reprezentował: – World Speedway League to świetna inicjatywa, brakuje takich rozgrywek w Polsce. Jestem pod skrzydłami Vetlandy i Stali, ale wszyscy wiemy, że wystartuję jako zawodnik Stali, bo tu zdałem licencję i tu się rozwijam. Chcę jechać w barwach Stali Gorzów – zadeklarował Zmarzlik.

 

Trener żółto-niebieskich Piotr Paluch skupia się przede wszystkim na polskiej lidze, ale deklaruje również walkę w zawodach spod znaku WSL.

 

Żużlowa liga mistrzów zagości nad Wartą 25 kwietnia. Bilety trafią do sprzedaży w połowie marca. – Ceny będą oscylowały na poziomie meczu ligowego, więc będą na pewno dużo tańsze niż bilety na Grand Prix – poinformował prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

Udostępnij