Firma Pentagon Research przeprowadziła w 2014 roku kolejne badanie ankietowe związane z naszym miastem. Wyniki powinny zainteresować przede wszystkim kibiców czarnego sportu…

 

Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową. Próba dobierana była metodą kwotową i jest reprezentatywna dla mieszkańców Polski w wieku 18 – 59 lat pod względem wieku i płci.

 

Na pytanie o spontaniczne skojarzenia z Gorzowem, spośród osób które nie zaznaczyły opcji „nie wiem/trudno powiedzieć”, najwięcej głosów zdobył klub żużlowy (bez podania nazwy) – 17,2 %. Ze Stalą Gorzów nasze miasto kojarzy 5 % respondentów i jest to drugi wynik w tym pytaniu.

 

Jeśli chodzi o skojarzenia Gorzowa z poszczególnymi dyscyplinami sportowymi, żużel deklasuje konkurencję z wynikiem 44,6 %. Druga piłka nożna ma 10,5 %.

 

Jak się okazuje, ankietowani nasze miasto kojarzą najbardziej ze sportem – 35,8 %. Przemysł zdobył 19,8 %, a turystyka 11,8 %.

 

Wyniki kolejnego badania Pentagon Research pokazują, że niezmiennie speedway cieszy się największą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i dzięki temu rozsławia Gorzów w całej Polsce. Stwierdzenia o tym, że żużel jest traktowany w mieście nad Wartą niemal jak religia nie są więc na wyrost…

Udostępnij