Przed nami premiera wydawnictwa „Żużel nad Wartą 1990 – 2014” autorstwa Roberta Borowego. Publikacja będzie kontynuacją książki napisanej przez Jana Delijewskiego.

 

Jak mówi sam autor, „Żużel nad Wartą 1990 – 2014” to zbiór jego wieloletniej pracy dziennikarskiej. Robert Borowy jest dziennikarzem sportowym od 25 lat. Gorzowski speedway opisywał więc od początków swojej kariery zawodowej.

 

– Przy pisaniu książki pomocne były artykuły pisane przeze mnie i innych autorów na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Zarys książki miałem już kilka lat temu. Gdy w 2012 roku zapadła decyzja, że powstanie druga część historii lokalnego żużla, sięgnąłem po te źródła, również wcześniej nie publikowane i przystąpiłem do układania ich w całość. Potem uzupełniłem to dodatkowymi ciekawostkami, których często byłem naocznym świadkiem. Praca nad publikacją zajęła mi pół roku. Dwa ostatnie sezony Stali dopisałem jesienią ubiegłego roku. Cieszę się, że książka została zamknięta rozdziałem opisującym mistrzostwo Polski – mówi Borowy.

 

Czego kibice mogą spodziewać się po książce? Przede wszystkim nie zabraknie tu opisu wzlotów, ale i upadków gorzowskiego klubu. – Opisałem najważniejsze, z mojego punktu widzenia, wydarzenia z życia gorzowskiego żużla – te dobre i gorsze strony. Mieliśmy trudne momenty, nie uciekłem od nich i je przypominam. Wszystko jest uporządkowane i usystematyzowane, a więc ci, którzy chodzili na żużel w ostatnich dekadach będą mogli sobie wszystko po kolei przypomnieć. Mocną stroną wydawnictwa jest również część statystyczna, przypominająca wszystkie medalowe sukcesy Stalowców – tłumaczy autor.

 

Oficjalna premiera książki już w piątek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy!   

Udostępnij