Na 15 marca gorzowski klub zaplanował mecz sparingowy z beniaminkiem Ekstraligi GKM-em Grudziądz. Jeśli pogoda dopisze, fani żużla z Gorzowa będą mogli po raz pierwszy obejrzeć w tym roku poważniejsze ściganie.

 

Według założeń test-mecz z grudziądzanami ma odbyć się w niedzielę o godzinie 15:00. Dzień wcześniej nasi zawodnicy mieli rywalizować w Grudziądzu, lecz stan toru beniaminka nie pozwala na odbycie sparingu w tym okresie.

 

Pogoda w Gorzowie również nie rozpieszcza, ale mimo to nasi zawodnicy zdołali potrenować w czwartek. W sesji treningowej wzięli udział kapitan Krzysztof Kasprzak, Tomasz Gapiński i gorzowscy juniorzy z Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

 

Trener Stali Piotr Paluch powiedział nam, że pierwszy trening służył rozjeżdżaniu” toru, ale kolejne – zaplanowane na dziś i sobotę – mają przyzwyczaić Stalowców do odważniejszej jazdy: –  Prawdziwe ściganie planujemy jeszcze przed meczem sparingowym w niedzielę. Na piątek i sobotę na godzinę 13:00 zaplanowaliśmy kolejne treningi. Wszystko jednak zależy od pogody. W niedzielę odbędziemy wspólny trening o godzinie 14:00, a o 15:00 jedziemy zawody z Grudziądzem, na które zapraszamy wszystkich kibiców.

 

Bilety (w formie programu zawodów) na niedzielny sparing kosztują 15 złotych. Kasy stadionowe i bramy stadionowe będą otwarte od godziny 14:00.

 

Posiadacze karnetów na sezon 2015 wejście na zawody za okazaniem karnetu.

 

Awizowane składy:

 

Stal Gorzów:

9. Krzysztof Kasprzak

10. Tomasz Gapiński

11. Bartosz Zmarzlik

12. Adrian Cyfer

13. Piotr Świderski

14. Rafał Karczmarz

15. Łukasz Kaczmarek

 

GKM Grudziądz:

1. Rafał Okoniewski

2. Daniel Jeleniewski

3. Krzysztof Buczkowski

4. Jurica Pavlic

5. Tomasz Gollob

6. Marcin Nowak

7. Mike Trzensiok

Udostępnij