4550 to liczba karnetów, które sprzedały się na tegoroczne mecze mistrzów Polski. W puli pozostało już więc niewiele dostępnych sztuk, bo klub zaplanował 5000 takich wejściówek. Niezdecydowani kibice powinni się pospieszyć!

 

W Gorzowie możemy się pochwalić jedną z największych liczbą sprzedanych karnetów. Posiadacze całorocznych wejściówek zajmą bowiem znaczącą część stadionu. – Jest to 1/3 stadionu, jeśli myślimy o tych 15 tys. miejsc. Oczywiście wiadomo – będą odchodzić strefy buforowe, sektory kibiców gości, ewentualnie jakieś miejsca VIPowskie, bo one trochę inaczej są liczone. Jest to bardzo dobry wynik, ale chcielibyśmy i mamy nadzieję  strzelić w rekord, bo nasi kibice na to zasługują. – mówi Jacek Gumowski, szef marketingu w Stali. Tym samym karnet staje się pewnego rodzaju gwarancją, że w sezonie nie zabraknie miejsca dla jego posiadacza na każdym meczu, co może mieć miejsce w przypadku kibiców, którzy nie zdecydują się na zakup całorocznej wejściówki .

 

Gorzów może się więc pochwalić jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą, frekwencją sprzedaży karnetów wśród pozostałych klubów w Ekstralidze. – Danych nie mamy, jeśli chodzi o wszystkie kluby Ekstraligi, ale wiemy z tego, co do nas spływa, że jest to bardzo dobry wynik na tle wszystkich klubów z Ekstraligi i na dobrą sprawę odbiega znacząco od tych, którzy starają się z nami ścigać w ilości sprzedanych całorocznych wejściówek. Jeśli zaś chodzi o ilość, to nie jest to rekord rekordów, do tego jeszcze trochę brakuje, ale miejmy nadzieję, że uda się to osiągnąć – opowiada Gumowski.

 

Warto też zaznaczyć, że liczba całorocznych wejściówek jest w Gorzowie ograniczona, co podkreśla prezes Stali, Ireneusz Maciej Zmora – 5 tysięcy to jest cel. Ani minimalna liczba ani szczyt naszych marzeń, po prostu cel.  A więcej ich nie będzie, bo się przygotowaliśmy na konkretną liczbę karnetów, więc gdy skończy się pula i ktoś będzie jeszcze chciał  kupić karnet, to nie będzie miał takiej możliwości. Dlaczego? Bo to są specjalne karty, na których są robione karnety. Robi się je w nakładzie kilku tysięcy sztuk, bo to nie jest tania rzecz i nikt nie będzie zamawiał 100 czy 50 sztuk. To co jest, sprzedamy i koniec.

 

Kibice muszą się więc pospieszyć z decyzją o kupnie karnetu, choć nie mieli na to mało czasu, gdyż ich dystrybucja ruszyła już na początku grudnia – U nas jest taka niepisana tradycja, że chcemy naszym kibicom jak najbardziej wychodzić naprzeciw i dawać im to, czego od nas oczekują, więc ze sprzedażą karnetów ruszyliśmy zdecydowanie wcześniej, dlatego że stanowią bardzo fajny prezent na święta Bożego Narodzenia, więc każdy kibic może sobie taki karnet kupić już w grudniu – podkreśla Gumowski.

 

Niejednokrotnie pracownicy klubu podkreślali, że w Gorzowie celem jest zdobycie zaufania kibica pewnym produktem, jakim ma być dobre widowisko na torze. Miarodajne przy tym założeniu będą sprzedane karnety i bilety na poszczególne mecze w całym sezonie – Przypomnę, że nasz cel, jeśli chodzi o frekwencję na każdym meczu, to jest 13,5 tysiąca widzów, a w sezonie 2016 chcemy, żeby na każdym meczu był komplet. – mówi prezes Zmora. Jak w porównaniu do poprzednich sezonów wygląda sprzedaż karnetów na mecze obecnego mistrza Polski? – Jeżeli chodzi o dynamikę sprzedaży, to jest w tej chwili porównywalna z zeszłym sezonem. Najwyższą sprzedaż zanotowaliśmy w grudniu 2014 i ona była znacząco zróżnicowana w stosunku do zeszłego sezonu, a tym bardziej do grudnia 2012. Całościowo jesteśmy jednak teraz dalej jeśli chodzi o ilość karnetów w stosunku do sprzedaży w takim samym okresie w zeszłym roku – uważa Jacek Gumowski.

 

W najbliższym czasie sprzedaż karnetów może jednak zostać utrudniona przez ruszającą dystrybucję biletów na inaugurację sezonu, gdyż każdy kupiony bilet niejako blokuje miejsce dla ewentualnego karnetu. Jakie rozwiązanie widzi marketing menedżer Stali? – Teraz ruszyła sprzedaż biletów na mecz z Toruniem, więc wszelkiej maści działania, które będziemy jeszcze podejmować, mogą nie do końca spowodować zwiększoną dynamikę sprzedaży karnetów, bo niektóre miejsca będą zarezerwowane. Jeśli w tej chwili ktoś kupi bilet na inaugurację ligi, to to miejsce w systemie jest już wyeksploatowane przynajmniej do niedzielnego meczu 5 kwietnia. Po tym terminie jeszcze zostawimy z pewnością kilkanaście dni na sprzedaż karnetów, ale w tej chwili akurat będzie to utrudnione dla kibiców, którzy jeszcze się zastanawiają i chcą znaleźć super miejsca na karnety. Oczywiście wszystkim kibicujemy, żeby mogli zakupić jeszcze całoroczną wejściówkę, bo po prostu warto – odpowiada i zachęca do kupna całorocznej wejściówki.

 

Ważna jest jednak również sprzedaż biletów na inauguracyjny mecz z ekipą z Torunia, która ruszyła w nocy z niedzieli na poniedziałek. W pierwszym dniu sprzedaży udało się rozprowadzić już niespełna 600 takich wejściówek. – Liczba sprzedanych biletów na mecz z Toruniem też pokazuje, że frekwencja w nadchodzącym sezonie nie powinna być mniejsza niż w zeszłym roku, może i zanotujemy delikatny wzrost – delikatny mam na myśli około 500 osób więcej na mecz, bo w zeszłym roku średnia ilość kibiców wynosiła 13 tysięcy i, jeżeli tak się stanie, będzie to potwierdzeniem tego, iż zmierzamy we właściwym kierunku – mówi prezes Zmora. – W momencie, w którym otwieramy sprzedaż na mecz ligowy z Toruniem, każdy kto kupuje bilet, niejako blokuje miejsce do sprzedaży karnetu na cały sezon, ale po inauguracji będzie taka możliwość, by karnet jeszcze nabyć – uspokaja sternik żółto-niebieskich.

 

Ceny biletów na mecz z KS Toruniem:

 

Trybuna niska:

I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 35zł

 

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 45zł

 

II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 25zł

 

Trybuna wysoka:

I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 35zł

 

Prosta (sektory 43-55)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 45zł

 

II łuk (sektory 29-42)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 30zł

 

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się,
studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem
dokumentu uprawniającego do zniżki.

 

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

 

W sprzedaży są również:
– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w
trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do
wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów
ograniczona.

Udostępnij